Příručka:$wgUserEmailUseReplyTo

This page is a translated version of the page Manual:$wgUserEmailUseReplyTo and the translation is 100% complete.
Nastavení e-mailu: $wgUserEmailUseReplyTo
Nastavte na true, chcete-li umístit e-mail odesílajícího uživatele do hlavičky Reply-To namísto Od.
Zavedeno od verze:1.12.0 (r30014)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:true (1.29+)
false (1.12-1.28)[1]

Podrobnosti

Pokud je $wgUserEmailUseReplyTo nastaveno na true, budou e-maily mezi uživateli obsahovat e-mailovou adresu odesílajícího uživatele pouze v záhlaví Odpovědět:, nikoli přímo v řádku Od:. Zdá se, že e-maily pocházejí od $wgPasswordSender , ale odpovědi budou zasílány na e-mailovou adresu uživatele zasílajícího e-mail mezi uživatelem.

Může být čisté a pohodlné umístit e-mailovou adresu odesílajícího uživatele do řádku Od:. Existuje však několik důvodů, proč nastavení 'false' nemusí být žádoucí. Oni jsou:

  • Uvedení e-mailové adresy odesílajícího uživatele do řádku Od: nerozlišuje tak jasně e-mail mezi uživateli (e-mail odeslaný přes wiki) od přímo odeslaných zpráv (e-maily odeslané z e-mailového klienta).
  • Dalším problémem je, že někteří odesílatelé pošty (jako sSMTP) budou používat adresu Od: jako odesílatele SMTP obálky (generátor e-mailové zprávy). Toto chování může způsobit, že e-mailové zprávy budou penalizovány za porušení SPF (protože wiki server není oprávněn odesílat zprávy jménem jiných domén), např. anyuser@userdomain.com nemá oprávnění odesílat poštu na doméně yourwiki.com.
  • Instalace MediaWiki na sdíleném serveru mohou selhat při odesílání e-mailů mezi uživateli kvůli prevenci spamu deaktivací otevřeného předávání pošty.
Nastavení na true může způsobit problém s ochranou soukromí, protože odkaz obsahující e-mailovou adresu příjemce se může vrátit na e-mailovou adresu odesílajícího uživatele serveru.

Poznámky pod čarou