Příručka:$wgChangeTagsSchemaMigrationStage

This page is a translated version of the page Manual:$wgChangeTagsSchemaMigrationStage and the translation is 100% complete.
Různá nastavení: $wgChangeTagsSchemaMigrationStage
Fáze migrace schématu tabulky change_tag.
Zavedeno od verze:1.32.0 (Gerrit change 434814; git #Ia61b987)
Odstraněno od verze:1.33.0 (Gerrit change 473629; git #02a930d7)
Povolené hodnoty:Viz níže
Výchozí hodnota:MIGRATION_WRITE_BOTH

$wgChangeTagsSchemaMigrationStage označuje fázi migrace schématu tabulky change_tag. Většina wiki může toto nastavit na MIGRATION_NEW a spustit maintenance/populateChangeTagDef.php , jakmile budou aktualizována potřebná rozšíření.

Podrobnosti

$wgChangeTagsSchemaMigrationStage lze nastavit na jeden z příznaků migrace změny schématu. Povolený rozsah hodnot pro konfiguraci je jedna z konstant MIGRATION_*. Dostupné konstanty a jejich plánované případy použití na wiki Wikimedia Foundation jsou následující:

  • MIGRATION_OLD (0, výchozí hodnota) - Pouze čte a zapisuje staré schéma. Nové schéma ani nemusí existovat. To se používá od sloučení opravy, dokud se změna schématu skutečně nepoužije v databázi.
  • MIGRATION_WRITE_BOTH (1) - Napíše staré i nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při testování změny, což umožňuje snadný návrat ke starému schématu.
  • MIGRATION_WRITE_NEW (2) - Napíše pouze nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při spuštění skriptu údržby k migraci existujících položek ve starém schématu do nového schématu.
  • MIGRATION_NEW (3) - Pouze čte a zapisuje nové schéma. Staré schéma (a příznak funkce) může být nyní odstraněno.

Pro wikiny mimo Wikimedia Foundation se doporučuje nastavit toto na MIGRATION_NEW a spustit maintenance/populateChangeTagDef.php , abyste mohli využít výhody nového schématu.

Související odkazy