Příručka:$wgExtensionCredits

This page is a translated version of the page Manual:$wgExtensionCredits and the translation is 100% complete.
Rozšíření: $wgExtensionCredits
Globální seznam rozšiřujících kreditů
Zavedeno od verze:1.5.0 (r10074)
Nepoužívá se od verze:1.25.0 (Gerrit change 598739; git #2065d76b)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:Viz podrobnosti
Výchozí hodnota:[]

Podrobnosti

Pole typů rozšíření a uvnitř toho jejich jména, verze, autoři, adresy URL, popisy a ukazatele na zprávy s lokalizovaným popisem. Upozorňujeme, že klíče verze, url, popis a descriptionmsg lze vynechat.

Tyto informace o kreditu jsou přidány na stránku Special:Version wiki, což uživatelům umožňuje vidět, která rozšíření jsou nainstalována, a najít o nich další informace.

Toto není nastavení konfigurace uvedené v LocalSettings.php . Rozšíření vývojáři obvykle zapíše kód, který aktualizuje pole v této globální proměnné. Viz Vývoj rozšíření a (od MediaWiki 1.25) Příručka:Registrace rozšíření .

Počínaje MediaWiki 1.25 by vzhledy a rozšíření již neměly používat $wgExtensionCredits. Místo toho jsou nyní stejné informace uloženy v souboru extension.json nebo skin.json. Podívejte se na Příručka:ConvertExtensionToRegistration.php pro způsob, jak převést rozšíření/vzhled na tento nový přístup!

Použití

Vývojáři rozšíření mohou k poli připojit následující kód:

$wgExtensionCredits[$type][] = array(
	'path' => __FILE__,   // File name for the extension itself, required for getting the revision number from SVN - string, added in 1.15.0. Since 1.23 also used to create the link to the extension's license file
	'name' => "",      // Name of extension - string
	'namemsg' => "",    // Same as above but name of a message, for i18n - string, added in 1.24.0.
	'description' => "",  // Description of what the extension does - string. Omit in favour of descriptionmsg.
	'descriptionmsg' => "", // Same as above but name of a message, for i18n - string, added in 1.12.0.
	'version' => 0,     // Version number of extension - number or string
	'author' => "",     // The extension author's name - string or array for multiple
	'url' => "",      // URL of extension (usually instructions) - string
	'license-name' => "",  // Short name of the license, links LICENSE or COPYING file if existing - string, added in 1.23.0
);

Pole description a author se analyzují jako syntaxe wiki. To se často používá k poskytování odkazů na domovskou stránku autora v poli autor. Ve verzi 1.12 a novější, descriptionmsg přepíše description.

type

$type musí být jedna z následujících:

namemsg

Hodnota namemsg bude považována za klíč zprávy pro název rozšíření nebo vzhledu: Viz stránka nápovědy o lokalizaci. Standardně je ve tvaru <repositoryname>-extensionname nebo <repositoryname>-skinname (vše malá písmena).

Název je stejný jako název vlastnosti name.

descriptionmsg

Hodnota descriptionmsg bude považována za klíč message pro popis rozšíření: viz stránka nápovědy o lokalizaci. Standardně je ve tvaru ‎<repositoryname>-desc (všechna písmena malá).

Popis
 • Musí to být jedna stručná věta: Nemá uzavírací část a v případě potřeby zahrnuje "toto rozšíření" jako předmět.
 • Obvykle je v jedné z následujících forem:
  • "Does" (dělá)/"Adds" (přidává)/"Allows to do" (umožňuje) něco (např. "Přidá značku <poem> pro formátování básně“);
  • "Allow to do" (povolit něco udělat)/"Do" (udělat) něco s wiki nebo uživateli jako předmětem (např. "Hide individual revisions from all users for legal reasons, etc." (skrýt jednotlivé revize před všemi uživateli z právních důvodů atd.));
  • Něco "Special page to do" (speciální stránka k provedení) nebo jiná podstatná věta popisující, z čeho se rozšíření skládá (např. "Provides a special page to view global file usage" (poskytuje speciální stránku pro zobrazení globálního využití souborů), "Provides Wikimedia specific messages" (poskytuje specifické zprávy Wikimedia)).
   • Zahrnuje odkaz na (hlavní) přidané speciální stránky, pokud existují, pomocí "special page" (speciální stránky) nebo "do something" (udělejte něco) atd. jako štítky odkazů.

autor

Od MediaWiki 1.17 (r81549) může seznam autorů obsahovat speciální hackish '...' pro označení autorů, kteří nejsou jednotlivě pojmenováni, tj. další autoři. Trojitá tečka způsobí, že MediaWiki vloží zprávu "version-poweredby-others".

Příklad
$wgExtensionCredits['other'][] = array(
	'author' => array(
		'Jane Doe',
		'...'
		),
	);

název licence

Od MediaWiki 1.23 je možné uvést licenci na "Special:Version" a také odkazovat na soubor, který ji obsahuje. Aby to fungovalo, musí být poskytnuto "path" a také soubor s názvem COPYING nebo LICENSE. Klíč "license-name" by měl být použit pro zadání krátkého názvu licence, např. "GPL-2.0-or-later" nebo "MIT" v souladu se seznamem identifikátorů na spdx.org. Text z "license-name" bude poté použit jako popisek odkazu.

Příklad:

$wgExtensionCredits['other'][] = array(
	'path'     => __FILE__,
	'license-name' => 'GPL-2.0-or-later' // GNU General Public License v2.0 or later
);
Until Gerrit change 187178 (MW < 1.25), the COPYING or LICENSE file had to be in wikitext to show properly (see issue T68767)

Příklad

$wgExtensionCredits['specialpage'][] = array(
	'path' => __FILE__,
	'name' => 'Example extension',
	'version' => '1.9.0',
	'author' => 'Foo Barstein',
	'url' => 'https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:MyExtension',
	'descriptionmsg' => 'exampleextension-desc',
	'license-name' => 'GPL-2.0-or-later'
);

Související odkazy