Help:KalıcıBağlantı

This page is a translated version of the page Help:PermanentLink and the translation is 100% complete.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

KalıcıBağlantı, kullanıcıların belirli bir düzeltmeye dahili bağlantılar oluşturmalarına olanak tanıyan bir özel sayfaır. Düzeltme numaraları her sayfanın düzenleme geçmişinde bulunabilir.

Bu tür bağlantıların yüklenmesi harici bağlantılara göre biraz daha yavaştır, ancak yazılması daha kolaydır ve harici bağlantıların olmadığı bazı yerlerde çalışır, ör. özet düzenlemeleri.

Harici bağlantılar olarak uygulanan belirli revizyonların bağlantılarını görmek çok yaygındır, çünkü bu özel sayfayı kullanarak dahili bir bağlantı oluşturmak yerine harici bir bağlantı oluşturmak için tüm URL'yi kesip yapıştırmak kolaydır.

Kullanım

  • [[Special:PermanentLink/1242287]]Special:PermanentLink/1242287 - Düzeltme numarasının düzenleme geçmişinde gerçekleştiği sayfanın belirli bir düzeltmesinin bağlantısını gösterir.

Bu bağlantılar, düzenleme özetinde kullanılabilir ve diğer dahili bağlantılar gibi uyarlanabilir, örn. [[Special:PermanentLink/2700992|bu revizyonu bakın]]bu revizyonu bakın.