Nápověda:PermanentLink

This page is a translated version of the page Help:PermanentLink and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Speciální stránka Special:PermanentLink, v české verzi MediaWiki pojmenovaná Speciální:Trvalý odkaz, se používá pro vytvoření interního odkazu na konkrétní revizi stránky. Číslo revize se dá zjistit přes historii stránky.

Takové odkazy se ve srovnání s externími odkazy načítají o něco pomaleji, ale snáze se zadávají a fungují na některých místech, kde externí odkazy nefungují, např. při úpravě souhrnů.

Všimněte si, že je velmi běžné vidět odkazy na konkrétní revize implementované jako externí odkazy, protože je snadné vyjmout a vložit celou adresu URL za účelem vytvoření externího odkazu namísto vytvoření interního odkazu pomocí této speciální stránky.

Použití

  • [[Special:PermanentLink/1242287]]Special:PermanentLink/1242287 - Zobrazuje odkaz na konkrétní revizi stránky, kde se v historii úprav vyskytlo číslo revize.

Tyto odkazy mohou být použity v souhrnu úprav a také upraveny jako jakékoli jiné interní odkazy, např. [[Special:PermanentLink/2700992|viz tuto revizi]]viz tuto revizi.