Nápověda:MergeHistory

This page is a translated version of the page Help:Merge history and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Speciální stránka Special:MergeHistory, v české verzi MediaWiki pojmenovaná Speciální:Sloučení historie, se používá od Mediawiki 1.12. Jde o speciální stránku , která umožňuje sloučit dvě stránky do jedné, a to včetně jejich historie změn.

Tato funkce je dostupná uživatelům s uživatelským právem mergehistory ke stránce Special:MergeHistory. Uživatelé ve skupině uživatelů sysop mají toto právo automaticky.

Stránky sloučené prostřednictvím této speciální stránky najdete v "protokolu sloučení".

Výhody

  • Nevytváří novou revizi zdrojové stránky.
  • Nevede k porušení licence, ke kterému by došlo vyjmutím a vložením.
  • Historie stránky není rozdělena mezi různé stránky.

Použití

Jděte na stránku Special:MergeHistory.

Do poskytnutých vstupních polí zadejte názvy zdrojové stránky a cílové stránky. Zdrojová stránka je stránka, jejíž revize chcete sloučit do jiné stránky, zatímco cílová stránka je stránka, do které bude revize sloučena.

Klikněte na "Zobrazit slučitelné editace".

 

Zobrazí se vám seznam revizí ze zdrojové stránky, které lze sloučit do cílové stránky. Jedná se o revize počínaje nejnovější verzí zdrojové stránky, která je starší než nejstarší verze cílové stránky. Není možné sloučit pozdější revize zdrojové stránky do cílové stránky.

Klikněte na přepínač vedle revize a vyberte ji. Klikněte na "Sloučit verze". Tím se sloučí vybraná revize a vše před ní. Pokud přepínač není vybrán a všechny revize zdrojové stránky jsou starší než nejstarší verze cílové stránky, budou všechny revize zdrojové stránky sloučeny.

 

Pokud bylo sloučení úspěšné, měli byste vidět stránku podobnou této.
Pokud jsou všechny revize zdrojové stránky sloučeny do cílové stránky, vytvoří se na zdrojové stránce přesměrování na cílovou stránku.
 

Zvláštní případy

Pokud cílová stránka začala jako přesměrování na zdrojovou stránku, způsobí to překrytí revizí, a tím zabrání plnému MergeHistory. Chcete-li to opravit:

  • Odstraňte cílovou stránku.
  • Obnovte všechny revize kromě dříve smazaných a přesměrování.
  • Nyní je možné, že dojde k MergeHistory.

Vrácení sloučení

Přejděte na Special:Log/merge a klikněte na "Zrušit sloučení".

Související odkazy