Growth/Newslettery/25

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/25 and the translation is 100% complete.

Newsletter zespołu Growth #25

 

Witamy w dwudziesty piątym wydaniu newslettera zespołu Growth! Pomóż w tłumaczeniach

Postępy

Wydanie mechanizmu awansów

W lutym dodano ponad 5000 ilustracji w ramach zadania dla nowicjuszy

  • W lutym dodano 5035 ilustracji w ramach zadania dla nowicjuszy "Dodaj ilustrację" (na wszystkich wiki z włączoną ta funkcją); 155 z nich wycofano.
  • Odkąd uruchomiono "Dodaj ilustrację": wstawiono 36 803 zdjęć; 2 957 takich edycji wycofano.

Ostatnie zmiany

  • Dodawanie linków
    • Ambasadorzy społecznościowi zakończyli ewaluację potwierdzającą, że wskazywanie głównie artykułów mających mało linków spowodowało generowanie lepszych podpowiedzi linków. Następnie przeanalizowaliśmy skutki tej zmiany na wiki pilotażowych i zauważyliśmy, że więcej nowicjuszy pomyślnie realizuje to zadanie i rzadziej ich tego typu edycje są wycofywane. Teraz wprowadziliśmy ten nowy model priorytetyzacji artykułów na wszystkie wiki, gdzie dostępne jest zadanie "Dodaj link". [1][2]
    • Kontynuujemy wdrażanie zadania "Dodaj link" na kolejne wiki. Te zmiany są na bieżąco ogłaszane w Tech News. Aby sprawdzić, czy na Twojej wiki nowicjusze mają dostęp do tej funkcji, wejdź na swoją stronę startową.
  • Moduł Wpływ został wdrożony na wiki pilotażowe, na których przeprowadzamy test A/B. Opublikowaliśmy wstępne wnioski, a analityk danych właśnie opracowuje analizę tego eksperymentu. [3]
  • Eksperyment ze stroną podziękowania darczyńcy – Darczyńcy po dokonaniu wpłaty trafiają na stronę "Dziękujemy". Teraz na tej stronie znajduje się zachęta do spróbowania edytowania: Przykładowa strona po francusku. Jest to testowane na kilku Wikipediach (Wikipedia w języku francuskim, Wikipedia w języku włoskim, Wikipedia w języku japońskim, Wikipedia w języku niderlandzkim, Wikipedia w języku szwedzkim).
  • Funkcje Growth są teraz domyślnie ustawione na test.wikipedia.org i test2.wikipedia.org. Tam możesz testować nasze narzędzia.

Planowane prace

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.