Extension:WikiDB

This page is a translated version of the page Extension:WikiDB and the translation is 100% complete.
Základní informace k tomuto rozšíření MediaWiki
OOjs UI icon advanced-invert.svg
WikiDB
Stav rozšíření: stabilní
WikiDB icon.png
Zavádění Databáze , Tag , Rozšířená syntaxe
Popis Přidává snadno použitelnou funkčnost databáze na MediaWiki.
Napsal(i) Mark Clements (HappyDogdiskuse)
Nejnovější verze 5.1.1 (2022-03-11)
MediaWiki 1.16+
Licence Creative Commons Attribution Share Alike 2.0 England and Wales
Zdrojový kód WikiDB.zip (info)
Příklad Vyzkoušejte to na mé testovací wiki!

Podívejte se kdo a v jaké verzi toto rozšíření používá.

WikiDB je rozšíření MediaWiki, které lze použít k přidání funkčnosti databáze do vaší wiki.

Jejím základním principem je to, zatímco stále sledujete pracovní postup podobný wiki pro vytváření a správu dat. Data jsou proto definována na stránce pomocí standardního procesu úprav a stejně jako můžete vytvářet odkazy na neexistující stránky, můžete data ukládat do neexistující tabulky a můžete zobrazit a dotazovat, že data, aniž by bylo třeba definovat formální strukturu.

Vytvořením definice tabulky se však dostanete k vynucení polí k určitému datovému typu, definování polí jako aliasů navzájem (např. Pokud různé články používají k označení stejného pole jiný název) a snadno označíte neočekávaná pole, která můžou být přidána omylem. Změna definice pole okamžitě aktualizuje veškerý datový výstup na wiki, původní data však zůstanou nezměněna. To znamená, že změny schématu nikdy nepovedou ke ztrátě nebo poškození dat.

Protože WikiDB umožňuje definovat data na jakékoli stránce, mohou být data umístěna přímo v článku, ke kterému se vztahují. Je proto snadné je najít a není problém zajistit, aby zůstala aktuální, se změnami v článku. Ve výchozím nastavení WikiDB skryje nezpracovaná data v bodě, který je definován, za předpokladu, že je vydáte v agregované podobě jinde. Máte však také možnost výstup ve standardním tabulkovém formátu nebo předat pole jako parametry do šablony pro in-line zobrazení (takže pokud vaše wiki rozsáhle využívá infoboxy, bude snadné je aktualizovat, takže tato data jdou také do tabulky).

Chcete-li stáhnout WikiDB, zobrazit dokumentaci, požádat o pomoc nebo nechat zpětnou vazbu, navštivte mojí testovací wiki.

Související odkazy