Rozšíření:WikiDB

This page is a translated version of the page Extension:WikiDB and the translation is 100% complete.
Základní informace k tomuto rozšíření MediaWiki
WikiDB
Stav rozšíření: stabilní
Zavádění Databáze , Značka , Rozšířená syntaxe
Popis Přidává snadno použitelnou funkčnost databáze na MediaWiki.
Napsal(i) Mark Clements (HappyDogdiskuse)
Nejnovější verze 5.1.3 (2024-01-27)
MediaWiki 1.16 to 1.40
Licence Creative Commons Attribution Share Alike 2.0 England and Wales
Zdrojový kód WikiDB.zip (info)
Příklad Vyzkoušejte ho na mé testovací wiki!

WikiDB je rozšíření MediaWiki, které lze použít k přidání funkčnosti databáze do vaší wiki.

Jeho základním principem je dělat to a přitom stále dodržovat pracovní postup podobný wiki pro vytváření a správu dat. Data jsou tedy definována na stránce standardním procesem úprav a stejně jako můžete vytvářet odkazy na stránky, které neexistují, můžete data vkládat do tabulky, která neexistuje, a můžete je zobrazit a dotazovat data, aniž by bylo nutné definovat formální strukturu.

Vytvořením definice tabulky se však dostanete k vynucení polí k určitému datovému typu, definování polí jako aliasů navzájem (např. pokud různé články používají k označení stejného pole jiný název) a snadno označíte neočekávaná pole, která můžou být přidána omylem. Změna definice pole okamžitě aktualizuje veškerý datový výstup na wiki, původní data však zůstanou nezměněna. To znamená, že změny schématu nikdy nepovedou ke ztrátě nebo poškození dat.

Protože WikiDB umožňuje definovat data na jakékoli stránce, mohou být data umístěna přímo v článku, ke kterému se vztahují. Je proto snadné je najít a není problém zajistit, aby zůstala aktuální, se změnami v článku. Ve výchozím nastavení WikiDB skryje nezpracovaná data v bodě, který je definován, za předpokladu, že je vydáte v agregované podobě jinde. Máte však také možnost výstup ve standardním tabulkovém formátu nebo předat pole jako parametry do šablony pro in-line zobrazení (takže pokud vaše wiki rozsáhle využívá infoboxy, bude snadné je aktualizovat, takže tato data se také přidají do tabulky).

Chcete-li stáhnout WikiDB, zobrazit dokumentaci, požádat o pomoc nebo nechat zpětnou vazbu, navštivte moji testovací wiki.

Související odkazy