Zobrazení názvu

This page is a translated version of the page Display title and the translation is 100% complete.

Zobrazení názvu je preferovaný název spojený s wiki stránkou. Obvykle poskytuje řetězec textu, který je zobrazen v záhlaví stránky. Koncepčně a technicky se liší od názvu stránky , tj. názvu, pod kterým je stránka zaznamenána a zpřístupněna na webu. Ve výchozím nastavení je název zobrazení synonymem názvu stránky, ale lze jej upravit tak, aby vyhovoval vašim potřebám.

Různé wikiny používají různé konvence pojmenování pro název stránky a název zobrazení. Například na webu, jako je Wikipedie, je konvence, že název stránky článku by měl popisovat předmět, zatímco zobrazovaný název může být přizpůsoben pouze tak, aby převzal určité formátování, které názvy stránek nepodporují (malá iniciála, kurzíva , horní index). Jiné wikiny mohou upřednostňovat použití krátkých názvů stránek generovaných hash a ponechat popisnou část pouze zobrazovanému názvu. Oba přístupy jsou možné.

Jádro MediaWiki

Pro uživatele a správce stránek

  • Titulek zobrazení je obvykle viditelný jako záhlaví stránky. Spolehlivější metodou kontroly je však pohled na souhrnnou tabulku, která je obvykle známá jako page information .
  • Pokud není volba $wgAllowDisplayTitle nastavena na false, magické slovo DISPLAYTITLE vám umožní nastavit vlastní zobrazovaný titul pro stránku. Do určité míry umožňuje možnosti formátování HTML, jako je kurzíva.

Nastavení konfigurace:

Název Typ Popis Výchozí
$wgAllowDisplayTitle boolean zda je či není povoleno nastavit vlastní zobrazované titulky pomocí DISPLAYTITLE. true
$wgRestrictDisplayTitle boolean zda má být přizpůsobení omezeno na formátování. true

Pro vývojáře

Extensions