Beta Cluster

This page is a translated version of the page Beta Cluster and the translation is 100% complete.

Beta Cluster je funkční, produkčně podobné prostředí v cloudu VPS, které je vhodné pro závěrečné testování nových funkcí. Spustí git master, jeho jádro a kód rozšíření MediaWiki se aktualizuje každých deset minut. Beta Cluster je jedním z Wikimedia testů wiki. Používá vlastní SUL přihlášení oddělené od produkce, takže například účet pro en.wikipedia.beta.wmflabs.org funguje také na en.wikisource.beta.wmflabs.org, ale ne na jakékoli produkční wiki.

Zdůvodnění

Cílem je poskytnout přesnou kopii produkčního klastru WMF (včetně hostitelů db, apachů, protokolování, rozvětvení, ukládání do lajkování, škálovače obrázků atd.) Pomocí instancí Cloud VPS.

Otevřené úkoly

Podívejte se na [pracovní plochu https://phabricator.wikimedia.org/project/board/497/?order=priority v programu Phabricator].

Testování změn v klastru Beta

Viz Nasazení do klastru Beta, kde najdete kroky nasazení.

Protokoly z klastru beta jsou odesílány do Logstash a lze je zobrazit na beta-logs.wmcloud.org. Tento web je aktuálně chráněn heslem. Pro účet se podívejte do: ssh deployment-deploy03.deployment-prep.eqiad1.wikimedia.cloud sudo cat /root/secrets.txt. Pokud se z nějakého důvodu vaše události EventLogging nezobrazí na hlavním panelu, zkuste protokoly a databázi. Pokud ani to nefunguje, je potřebné restartovat eventlogging a nebo počítač. Kontaktní lidé jsou v #wmf-analytics.

Pokud potřebujete spustit skript údržby v clusteru Beta, ssh je na deployment-deploy03.deployment-prep.eqiad.wmflabs (proxy přes bastion.wmflabs.org).

Pokud potřebujete zkontrolovat databáze, jsou hostovány na počítačích s názvem *dbXX* mezi těmi, které jsou uvedeny zde: https://openstack-browser.toolforge.org/project/deployment-prep.

Pokud potřebujete pouze spouštět dotazy, ssh jsou na deployment-deploy03.eqiad.wmflabs a spusťte je sql testwiki nebo je nahraďte jakýmkoli jinými dbname podle potřeby.

Zprávy ukládejte do protokolu správce serveru klastru beta pomocí předpony "!log " v #wikimedia-releng.

Viz též

Historické dokumenty