Talk to me here please.

Extension:CentralAuthEdit

سلام بر شما وقت بخیر سوالی داشتم من در یک سرور از دایرکت ادمین استغاده میکنم. چندین یوزر در زیر مجموعه ادمین ساختم و در هر یوزر، یک ویکی مجزا با پایگاه داده مجزا ساختم کلا هر ویکی از ویکی دیگر مستقل است 1. چگونه برای مجتمع کردن این ویکی ها برای ثبت نام افراد استفاده کنم. تا یک یوزر با ثبت نام در ویکی یک، نیازی به ثبت نام در ویکی دو نداشته باشد؟ 2. سرویس پارسوید را چگونه پیکربندی کنم تا تمامی این ویکی ها را پشتیبانی کند؟ 3. مشگل پیکربندی با الاستیک سرچ هم همانند سوال ۲ می‌باشد

ممنون میشم پاسخ بنده را بدهید

پیشاپیش از لطف شما متشکرم Sokote zaman (talk) 11:34, 9 July 2020 (UTC)

@Sokote zaman: من خودم تا حالا نه پارسوید و نه الاستیک سرچ را برای مدیاویکی پیکربندی نکرده‌ام. به انگلیسی در میلینگ لیست مدیاویکی بپرسید شاید راهنمایی بگیرید. در مورد اولی هم Extension:CentralAuth#Installation را ببینید، اگر چه من خودم تجربهٔ خوبی از نصب ورود مرکزی ندارم و به نظرم یک سری مراحلش شفاف نیست. Huji (talk) 12:34, 9 July 2020 (UTC)

بابت پاسخگوییتان ممنونم

من تو قسمت بحث این افزونه با صفحه ای مواجه شدم که احساس کردم شما به آن استناد کردهاید

https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:CentralAuth/Walkthrough

درست متوجه شدم؟

ضمنا یک ایمیل بسیار مهم براتون فرستادم که نیاز مبرم به جواب دارم

اور مقدور است ایمیلتان را چک بفرمائید

با تشکر و سپاسSokote zaman (talk) 12:49, 9 July 2020 (UTC)

بله، صفحهٔ walkthrough قرار است که راهنمای شما باشد اما من در عمل نتوانسته‌ام که ویژگی ورود مرکزی را به درستی فعال کنم (در ویکی آزمایشی خودم). اگر موفق شدید، ممنون می‌شوم که خبرم کنید تا شاید بتوانم از شما چیزی بیاموزم.
ایمیل را هم تا شب بررسی خواهم کرد. هنوز نرسیده‌ام که بخوانمش. Huji (talk) 13:36, 9 July 2020 (UTC)

گزارش خرابکاریهای جدید بالچی (توربوراتور سابق و سلمان اوغلو جدید)Edit

توجهEdit

سلام حجت

به نظر می رسد با توجه به بلاک شدن تعداد زیادی از زاپاسهای بال چی در روزهای اخیر و همین‌طور بسته شدن ویرایش زاپاسهای آیپیش در چند روز اخیر ترول مذکور رو به زاپاس بازی و فحاشی قومی و پیام گذاشتن با آیپی در صفحات بحث مقالات و مدیران ویکی فا با سوءاستفاده همزمان از اکانت و آیپی (همانند سابق) می کند. تعدادی از زاپاسهای قدیمیش که قبلاً نیز بارها ریپورت شده در روزهای اخیر پس از مدتها مجدداً فعال شده اند:

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Rtirenji

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Alp_Er_Tunqa

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Aztap

این زاپاس اش که اخیراً درخواست رفع محرومیت داده هم در همین یکی دو روز ماهیت اصلیش را نشان داد (جارزنی در صفحات بحث مدیران و دقیقاً در همان روز باآیپی هم همان کارو کرده) همزمان به فاصله چند ساعت روی صفحات بحث ۴ نفر از مدیران (ژوپیتر، تلوراید و مردتنها و آرتا پیام گذاشته و تلاش کرده که ویرایشهایی که با زاپاسهای بلاک شده اش انجام داده رو احیا کنه) و در مقاله آذربایجان غربی هم ادامه چرندیات سابقش را بازگو کرده.

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Pereoptic

Special:Diff/33453888/33454008

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/5.73.233.142

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/89.34.44.93

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/31.2.165.196

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/37.156.48.231

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Sadrariahi

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Abolfazleriahi

لطفا رسیدگی کنید. زاپاسهای جدید و قدیمش را با این آیپیها چک کنید.

درخواست بازرسی سه حساب مرتبط با بالچی برای کشف زاپاسهای بیشترEdit

سلام تشکر بابت رسیدگی به حسابهای کاربر بال چی

لطفا سه حساب اخیر که با این کاربر مرتبط است و هر سه بسته شده و اخیرا ویرایش داشته اند را نیز بررسی بکنید. احتمالا زاپاسهای خفته خیلی بیشتری به دست می آیند که در صورتی که الان شناسایی نشوند ممکن است در آینده موجب درگیری و اتلاف وقت بسیار زیاد مجدد کاربران و مدیران شود.

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/B13,_feri

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Salman.oglu

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Sadrariahi

همچنین 4 آیپی که بالاتر ذکر کردم را هم مدنظر داشته باشید. احتمالا با بازرسی هر کدام تعدادی حساب آب نمکی و زاپاس خفته دیگر کشف شود.

شواهدی یافتم که احتمال می دهم دو حساب زیر نیز با کاربر مذکور مرتبط باشد چون تقریبا مدتها ناپیدا بودند و پس از قدغن شدن ویرایش آیپی از آب نمک درآمدن و البته پس از بسته شدن حساب اصلی کاربر. خاصه این که اخیرا در مقاله ترک های خراسانی و ویکی‌پدیای آذربایجانی جنوبی ویرایش داشته اند که در تاریخچه هر دو مقاله زاپاس بازی گسترده حسابهای مسدود شده همین کاربر موجود است. کاربری به اسم رتیرنجی و کاربری به اسم آلپ ارتونقا (یا ارتونخا یا ارتونگا)

این حساب (Alp_Er_Tunqa)

همچنین به لحاظ علاقه کاربر به نویسه های استانبولی شک برانگیز است

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Rtirenji

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Alp_Er_Tunqa

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/5.235.88.82

همچنین تشکر بابت اینکه سیاهه آیپی هاش را عمومی کردید تا بتونم در آینده علاوه بر چهار آیپی بالا بشود از این دو آیپی هم علیه اش استفاده کرد. تصور می کنم بازه های ترول بیش از این 6 مورد هم باشد.

لطفا لطفا این موارد را هم بررسی کنید کاربر اخیرا در ویکی های دیگر با آیپی 83 و 93 فحاشی می کند و همه ما را کلافه کرده.

لطفا . بازهم ممنون

حساب زیر (کوروش نادری) هم زاپاس دیگرش است در مقاله مورد علاقش ایرانیان مقیم خارج

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Koorosh.naderi

زاپاس یا زاپاسهای جدیدEdit

درود بنظر میاد کاربر همچنان در حال بازی دادن مدیران و کاربران است به دو حساب ساغالان و علی اکبر توجه کنید احتمال اینکه یک یا هردوی آنها متعلق به کاربر ترول باشد زیاد است کاربر با چند روز عمر مانند اکثر زاپاسهای قبلی بال چی به تام رفته و شکایت حرفه ای مطرح کرده ضمنا آدرس داده که کاربر علی اکبر توسط آلپ ارتونخا در ویکی پدیای ترکی تبریزی مسدود شده

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Saghalan_a

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Eliekber1

مجددا میگم من چند حساب دیگر را دیدم که مشکوک بودن لطف کنید این دو حساب را بررسی کنید

و حساب سلمان اوغلو را حداقل یکبار بازرسی و چک کنید:

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Salman.oglu

احتمال اینکه همگی متعلق به بال چی یا آلپ ارتونخا باشند زیاد است:

https://fa.wikipedia.org/wiki/ویژه:مشارکت‌ها/Alp_Er_Tunqa

شکایت مطرح شده در تام کار کاربر تازه کار نیست و این کاربر هم بیش از 6 تا 8 دامنه از نوع پروکسی خانگی و غیره دارد

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%A7:%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88%DB%8C_%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86#%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%84%DA%AF%D8%B1%DB%8C_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1_Eliekber1

و یک زاپاس واضخ دیگر

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Turk8ji96

Turk8ji96

تعداد زیادی زاپاس بسته شده ازین ترول در مقاله سکاها وجود دارد

How we will see unregistered usersEdit

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

18:17, 4 January 2022 (UTC)