User:SGrabarczuk (WMF)/sandbox/4/tr

This page is a translated version of the page User:SGrabarczuk (WMF)/sandbox/4 and the translation is 100% complete.

Masaüstü iyileştirmeleri. Yeni bir değişiklik!

 

Hello

Gelecek birkaç hafta içerisinde Wikimedia Vakfı Web ekibi, farklı dillerdeki viki bağlantılarını kenar çubuğundan sayfanın üstündeki bir düğme ekleyecektir.

Bu Wikimedia projelerindeki dil sürümleri arasındaki geçişi daha kolay hâle getirecek. Orijinal dil listesi artık kenar çubuğunda görünmeyecek.

Neden bunu değiştiriyoruz

Kenar çubuğunda bulunan dillerin bağlantılarını bulmak zordur. Bunlar genellikle ekranın alt köşesinde en son gösterilir. Bunları kullanmak için sayfayı aşağı kaydırmak gerekir.

Sonuç olarak, birçok okuyucu mevcut dillerin çeşitliliğinin farkında değildir. Vikiden çıkmadan ve harici bir arama motoru kullanmadan başka bir dilde nasıl bilgi bulacağını bilmiyorlar.

Diller arası bağlantıların taşınması, gelecekteki gelişmeler ve Masaüstü İyileştirmeleri projesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Küçük araçların uyumluluğu

Bazı gadget'ların ve kullanıcı betiklerinin güncellenmesi gerekebilir veya gereksiz hâle gelebilir veya geçerliliğini yitirebilir. Uyumluluğu korumak isteyen kullanıcılar için destek sağlıyoruz.

Biliyor muydunuz?

Dil Ekibi bir geliştirilmiş dil seçici üzerinde çalışıyor. Çeşitli iyileştirmeler dikkate alınır. Bu, yeni vikiarası bağlantıları eklenmeyi ve doğrudan Evrensel Dil Seçici'den yeni çevirilere başlamayı içerecektir.

Hadi beraber çalışalım

Thank you!