Template:DBwarning

This page is a translated version of the page Template:DBwarning and the translation is 100% complete.
Dikkat! Dikkat:
  • Setup.php eklendikten sonra $wgDBmwschema değiştirmeyin. Not: Setup.php çeşitli yolları başlatır, bazı ortak dosyaları içerir, oturumlar başlatır ve istek için çeşitli diğer kurulum görevlerini gerçekleştirir. MediaWiki'nin kurulumu veya kurulumu ile ilgili değildir.
  • Yalnızca includes/db/ dosyalar $wgDBmwschema kullanmalı, diğer her şey Wikimedia\Rdbms\IDatabase arabirimi tarafından sağlanan dbSchema() yöntemini kullanmalı veya Wikimedia\Rdbms\ILoadBalancer veya Wikimedia\Rdbms\ILBFactory arabirimindeki getDomainId() yönteminden ayıklamalıdır. DatabaseDomain sınıfı, bu tür bileşenleri bir veritabanı etki alanı kimliğinden ayıklayabilir.
  • $wgDBservers veya $wgLBFactoryConf yapılandırırsanız, yine de $wgDBname, $wgDBmwschema (DB türü için geçerliyse) ve $wgDBprefix (DB türü için geçerliyse) tanımlamanız gerekir. $wgDBname, $wgDBmwschema ve $wgDBprefix kombinasyonu geçerli vikinin veritabanı etki alanını tanımlar. Buna yerel veritabanı etki alanı da denir. $wgDBservers ve $wgLBFactoryConf içindeki 'dbname' ve 'tablePrefix' ayarları yalnızca veritabanı etki alanı olarak DatabaseDomain::newUnspecified()->getId() (boş dize) ile bağlantı istendiğinde varsayılan DB/önekini tanımlar; wfGetDB( DB_REPLICA, [], '' ). Veritabanı etki alanını atlayan wfGetDB( DB_REPLICA ) gibi işlev çağrılarının yerel veritabanı etki alanına başvurduğu varsayılır.