Посібник:Запуск MediaWiki в Windows

This page is a translated version of the page Manual:Running MediaWiki on Windows and the translation is 98% complete.

Вміст цієї сторінки в основному замінений на Manual:Running MediaWiki on Windows Subsystem for Linux .

На цій сторінці ви знайдете інформацію про встановлення MediaWiki в системі Microsoft Windows за допомогою стандартних методів установки. Для середовищ хостингу лише для Windows рекомендовано стек WIMP (з використанням IIS) замість Apache (стек WAMP) з версії 1.18 для встановлення вручну.

Nginx — альтернатива apache та IIS — може бути корисним, якщо ви підтримуєте MediaWiki в інших операційних системах та/або вже використовуєте Nginx для внутрішнього хостингу.

Необхідне програмне забезпечення

Отримання необхідного програмного забезпечення

Хоча ці продукти не так складно налаштувати під Windows, їх може бути «надзвичайно» важко встановити (це складно, це займає 30 хвилин для WIMP) та налаштувати Apache+MySQL+PHP по одному продукту за раз, якщо він абсолютно новий для apache/mysql/php. За таких обставин настійно рекомендується шукати готову комбінацію LAMP або WAMP, яку можна просто встановити та використовувати. Це заощадить вам 99% проблем з налаштуванням кожного пакета вручну. Недоліком є те, що деякі з них урізані або модифіковані версії, що ускладнює оновлення окремих компонентів, а інші є серйозно застарілими.

XAMPP

Найпопулярніший з них — XAMPP:

WebPI

Microsoft Web Platform Installer може встановити необхідні передумови для вас. Див. блог.

Bitnami

 • Bitnami — це безкоштовний набір сумісних програм встановлення програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Він підтримує стек Nginx [1], Microsoft WAMP [2]), загальний стек LAMP [3] і XAMPP (який він не встановить сам і на якому працюють лише інсталятори bitnami, специфічні для XAMPP). Bitnami встановлює MediaWiki на будь-якому з них, і вони працюють разом із Wordpress або іншим програмним забезпеченням, яке підтримує bitnami. Перегляньте сам Bitnami, щоб отримати інструкції [4] та оновлені дані підтримки. Це може бути хорошим варіантом, якщо ви маєте намір використовувати лише довгострокові стабільні підтримувані випуски MediaWiki. Підтримка старіших версій не гарантується.

WAMP

Див. http://www.wampserver.com/en/

WIMP

See https://learn.microsoft.com/en-us/iis/application-frameworks/install-and-configure-php-applications-on-iis/mediawiki-on-iis

Додаткове програмне забезпечення

Diffutils

Diffutils (який містить diff3) можна завантажити з тут, а файл (перевірка типів файлів) звідси.

Щоб активувати використання diffutils у MediaWiki, ви повинні ігнорувати той факт, що вони не будуть знайдені під час інсталяції (вони насправді можуть бути знайдені, якщо ви встановите diff у свій шлях) і відкрити LocalSettings.php, щоб внести такі зміни:

- $wgDiff3 = "/usr/bin/diff3";
+ $wgDiff3 = "C:/Program Files/GnuWin32/bin/diff3.exe";
- $wgMimeDetectorCommand = "file.exe -bi"; #use external mime detector (linux)
+ $wgMimeDetectorCommand = "C:/Program Files/GnuWin32/bin/file.exe -bi"; # використовувати зовнішній мим-детектор

Зверніть увагу, що вам потрібно замінити «C:/Program...» на фактичне розташування, куди ви встановили інструменти.

ImageMagick

PHP тепер має GD, включений за замовчуванням, який працюватиме для ескізів. GD не потребуватиме жодної конфігурації чи модифікації для використання. Тому настійно рекомендується не встановлювати ImageMagick, оскільки відомо, що він нестабільний. У MediaWiki вимкніть ImageMagick у LocalSettings.php, встановивши $wgUseImageMagick на false.

Завантажити ImageMagick на Windows. Щоб зробити мініатюру зображення працювала, вам потрібно буде відкрити includes/Image.php, знайти рядок, який починається з $cmd = $wgImageMagickConvertCommand ., і видалити функцію escapeshellarg(), а потім зробити те ж саме з наступним рядком, щоб змінна команди складалася так:

 $cmd = $wgImageMagickConvertCommand .
    " -quality 85 -background white -geometry {$width} ".
    ($this->imagePath) . " " .
    ($thumbPath);

Крім того, переконайтеся, що $wgImageMagickConvertCommand в localsettings.php вказує на:

(шлях до папки imagemagick)/convert.exe
 • використовуйте розширення .exe! Це не спрацює, якщо пропустити.
 • використовуйте шлях без пробілів як шлях встановлення ImageMagick або використовуйте коротку назву шляху.

Інший спосіб зробити цю роботу — додати шлях ImageMagick до вашої змінної Windows PATH і просто встановити $wgImageMagickConvertCommand в LocalSettings.php наступним чином (зверніть увагу, що ви все одно повинні змінити Image.php, як показано вище):

$wgImageMagickConvertCommand = "convert.exe";

Переконайтеся, що обліковий запис гостя Інтернету (зазвичай IUSR_MACHINENAME) має права на читання та виконання до каталогу bin ImageMagick. Без цього ви можете побачити помилку виконання оболонки PHP, подібну до тієї, що відбувається, коли не вдається знайти файл convert.exe.

Inkscape

Inkscape можна використовувати як альтернативний інструмент створення мініатюр SVG. Завантажте Inkscape у Windows. Ось кілька прикладів налаштувань, щоб увімкнути Inkscape як ескіз SVG у файлі LocalSettings.php:

# Image Converter
$wgSVGConverter = 'Inkscape';

$wgSVGConverters = array(
	'Inkscape' => '"/Program Files/Inkscape/inkscape.exe" --export-filename $output -w $width $input',
);

# Image converter path
$wgSVGConverterPath = '/Program Files/Inkscape';

Математична підтримка

Див. Texvc#Windows.