Extension:Renameuser

This page is a translated version of the page Manual:Renameuser and the translation is 23% complete.
Outdated translations are marked like this.

Renameuser uzantısı, yetkili kullanıcıların kullanıcı hesaplarını yeniden adlandırmasına olanak tanıyan özel bir sayfa sağlar. Bu, sayfa geçmişlerinin vb. güncellenmesine neden olur. Bir hesabı zaten mevcut olan başka bir hesaba yeniden adlandırmak istiyorsanız, UserMerge uzantısına ihtiyacınız vardır.

Prior to MediaWiki 1.40 , this was part of Extension:Renameuser . (T27482)

Kullanım

Refer to Help:Renameuser for how to use this feature.

Configuration

Diğer gruplara kullanıcıları yeniden adlandırma hakkı verebilirsiniz, örneğin:

$wgGroupPermissions['sysop']['renameuser'] = true;

Notlar

  • Bu uzantının kullanıcı alt sayfalarını taşıma izni, 'move-subpages' kullanıcı hakkına bağlı değildir. Taşınan alt sayfaların sayısı $wgMaximumMovedPages parametresi ile sınırlı değildir. Uzantı ayrıca tüm css, js ve taşıma korumalı sayfaları taşıyacaktır.
  • CentralAuth yüklüyse, yerel bir hesaba eklenmiş bir hesaptan veya genel bir hesap tarafından ayrılmış bir kullanıcı adına yerel bir kullanıcıyı yeniden adlandırmaya çalışırsanız bir uyarı alırsınız; yine de yeniden adlandırmak için bir onay kutusu sağlanacaktır (bu dikkat gerektirir).

Muhtemelen CentralAuth'un yerleşik Special:GlobalRenameUser ve Special:GlobalRenameRequest/Special:GlobalRenameQueue kullanmalısınız.

  • Kullanıcıları geçersiz kullanıcı adlarıyla yeniden adlandıramazsınız (bir kara listeyle eşleşen, ancak ayrılmış kullanıcı adları içeren kullanıcı adlarıyla aynı değildir).

However, accounts can be renamed to names that are blacklisted by AbuseFilter or restricted by other means.

Hooks

Known issues

  • Bir hata nedeniyle, yeniden adlandırmayı yaptığınız aynı hesabı yeniden adlandıramazsınız (görev T267477).

Yeniden adlandırmayı yapmak için komut satırı bakım betiğini kullanın veya yeniden adlandırmayı yapmak için farklı bir hesap kullanın.

  • O kadar çok kullanıcı sayfası vardı ki bunları Kullanıcı:A/altsayfa ... ile Kullanıcı:B/altsayfa taşıyarak kısmen zaman aşımına uğradı. Şimdi ne yapacağım?
    A kullanıcısını yeniden B kullanıcısı olarak yeniden adlandırmaya çalışarak durumu düzeltemezsiniz, çünkü "Kullanıcı A" kullanıcısı yok" denir. Durumu düzeltmek için, "Kullanıcı ve tartışma sayfalarını (ve alt sayfalarını) yeni ada taşı" kutusunun işaretini kaldırdıktan sonra Kullanıcı B'yi Kullanıcı A olarak yeniden adlandırın. Daha sonra Kullanıcı A'yı tekrar Kullanıcı B olarak yeniden adlandırın, bu sefer "Kullanıcı ve tartışma sayfalarını (ve alt sayfalarını) yeni isme taşı" kutusunu işaretli bırakın. Sayfa taşıma işlemi kaldığı yerden devam edecektir.
  • Renameuser is currently incompatible with $wgSharedDB. See phab:T104830.