Příručka:Renameuser

This page is a translated version of the page Manual:Renameuser and the translation is 100% complete.

Renameuser poskytuje speciální stránku, která umožňuje oprávněným uživatelům přejmenovat uživatelské účty. Po dokončení přejmenování budou příspěvky uživatelů a historie stránek také odrážet nové uživatelské jméno. Pokud chcete přejmenovat účet "na" jiný, již existující, zkuste místo toho rozšíření Rozšíření:UserMerge .

Před MediaWiki 1.40 to bylo Extension:Renameuser . (T27482)

Použití

Informace o použití této funkce najdete na stránce Help:Renameuser .

Konfigurace

Ve výchozím nastavení mohou účty přejmenovávat pouze byrokraté. Toto právo můžete udělit dalším skupinám prostřednictvím $wgGroupPermissions , například:

$wgGroupPermissions['sysop']['renameuser'] = true;

Poznámky

  • Tato funkce může přesouvat uživatelské podstránky, i když interpret nemá právo move-subpages (přesunout-podstránky). Stejně tak počet přesouvaných podstránek není omezen nastavením $wgMaximumMovedPages . Tato funkce také přesune css, js a jakékoli další chráněné podstránky.
  • Pokud je nainstalován Rozšíření:CentralAuth , je rozhraní pro přejmenování zakázáno pro místní uživatele, kteří jsou připojeni ke globálnímu účtu nebo k uživatelskému jménu rezervovanému globálním účtem. Místo toho byste měli použít vestavěné Special:GlobalRenameUser a Special:GlobalRenameRequest/Special:GlobalRenameQueue CentralAuth.
  • Účty nelze přejmenovat na neplatná uživatelská jména nebo rezervovaná uživatelská jména . Účty však lze přejmenovat na jména, která jsou na černé listině pomocí AbuseFilter nebo jsou omezena jinými způsoby.

Háčky

Známé problémy

  • Kvůli chybě nemůžete přejmenovat svůj vlastní účet (tj. účet provádějící přejmenování) (úkol T267477). K přejmenování použijte skript údržby příkazového řádku nebo k přejmenování použijte jiný účet.
  • Pokud má účet velký počet uživatelských stránek, jejichž přejmenování vyprší při jejich přesunutí z User:A/podstránka... na User:B/podstránka..., Co mám teď dělat?
    Situaci nemůžete vyřešit okamžitým dalším pokusem o přejmenování uživatele A na uživatele B, protože to jednoduše oznámí: "Uživatel 'Uživatel A' neexistuje". Chcete-li situaci napravit, přejmenujte uživatele B zpět na uživatele A po zrušení zaškrtnutí políčka "Move user and talk pages (and their subpages) to new name" (přesunout uživatele a diskusní stránky (a jejich podstránky) na nové jméno). Poté znovu přejmenujte uživatele A na uživatele B, tentokrát ponechte zaškrtnuté políčko „Přesunout uživatele a diskusní stránky (a jejich podstránky) na nové jméno“. Pohyb stránky bude pokračovat tam, kde skončil.
  • Renameuser is currently incompatible with $wgSharedDB. See phab:T104830.