Podręcznik:Dostosowanie stron domyślnych

This page is a translated version of the page Manual:Page customizations and the translation is 90% complete.

To są strony, które nie istnieją w świeżo zainstalowanym MediaWiki, ale pliki definicji interfejsu zakładają, że istnieją i linkują do nich. Jeżeli chcesz uniknąć niedziałających linków w interfejsie, musisz utworzyć te strony lub zmienić je w komunikatach, zobacz sekcję Naprawianie stron niżej, aby dowiedzieć się więcej.

Poniżej znajduje się lista komunikatów wspominających o tych stronach oraz tych stron (nie wszystkie z nich istnieją na mediawiki.org, więc mogą być tutaj czerwone).

Komunikat interfejsu Domyślna wartość Umiejscowienie linku
MediaWiki:aboutpage Project:About Stopka
MediaWiki:copyrightpage Project:Copyrights Widok edycji
MediaWiki:disambiguationspage (zastąpione przez Extension:Disambiguator w 1.22) Template:disambig Nigdzie (to nie jest link)
MediaWiki:disclaimerpage Project:General disclaimer Stopka
MediaWiki:edithelppage https://www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Help:Editing_pages Link do pomocy o edytowaniu pod polem edycji.
MediaWiki:helppage https://www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Help:Contents Link pomocy w menu bocznym.
MediaWiki:faqpage Project:FAQ Używane tylko przez skórkę CologneBlue .
MediaWiki:grouppage-bot {{ns:project}}:Bots Special:ListGroupRights
MediaWiki:grouppage-bureaucrat {{ns:project}}:Bureaucrats Special:ListGroupRights
MediaWiki:grouppage-sysop {{ns:project}}:Administrators Special:ListGroupRights
MediaWiki:helplogin-url (nowość w 1.22) https://www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Help:Logging_in Special:UserLogin
MediaWiki:mainpage Main page Nigdzie (określa stronę główną)
MediaWiki:policy-url (nowość od r119724) Project:Policy ??
MediaWiki:privacypage Project:Privacy policy Stopka
"(namespace-X|action name|special page name)-helppage" system message Strony pomocy Project:PD help Wskaźniki stron specjalnych, niektórych akcji i przestrzeni nazw.

Na swojej lokalnej stronie specjalnej Komunikaty systemowe możesz wyszukać tekst interfejsu wykorzystujący te definicje stron.

Naprawianie stron

Aby naprawić takie niedziałające linki, Ty (lub administrator) możesz:

Utworzyć brakującą stronę
Po prostu odwiedź swoją wiki, utwórz ją i napisz coś. MediaWiki.org zawiera taką zawartość, którą możesz wkleić lub zaimportować na swoją wiki. Możesz utworzyć na nich przekierowanie (#REDIRECT) na inną stronę.
Linkuj do innej strony
Edytuj komunikat systemowy poprzez odwiedzenie jego strony w przestrzeni nazw MediaWiki: i zmień na inny tytuł strony lub zewnętrzny URL.
Usuń link
Edytując komunikat możesz go również usunąć. W niektórych przypadkach będzie trzeba przeredagować lub wyczyścić tekst komunikatu interfejsu, który odwołuje się do komunikatu zawierającego dany URL. Na przykład 'helplogin-url' jest linkiem umieszczanym potem w 'userlogin-helplink', więc jeżeli nie chcesz dostarczyć porad o danej rzeczy, możesz wyczyścić MediaWiki:userlogin-helplink. Ponieważ usunięcie tekstu w komunikacie resetuje go do domyślnej wartości w Twoim języku, powinieneś wyczyścić komunikat poprzez wstawienie komentarza HTML np. <!-- blank since this wiki does not currently provide login assistance -->