Příručka:$wgFileCacheDepth

This page is a translated version of the page Manual:$wgFileCacheDepth and the translation is 100% complete.
Mezipaměť souborů: $wgFileCacheDepth
Hloubka hierarchie podadresářů pod $wgFileCacheDirectory .
Zavedeno od verze:1.17.0 (r77843)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:0–32
Výchozí hodnota:2

Podrobnosti

Tato proměnná řídí hloubku hierarchie podadresářů vytvořené pod $wgFileCacheDirectory pro ukládání stránek uložených v mezipaměti, když $wgUseFileCache = true;.

Ve výchozím nastavení jsou vytvořeny dvě úrovně přechodných adresářů. Adresáře jsou pojmenovány pomocí předpon hexadecimálního hash MD5 názvu stránky.

Pokud by byl například název stránky "Example article" (a protože "Example_article" má MD5 hash "cfeac3baf7439e4a49137bdf433f8d88"), soubor, ve kterém byla uložena stránka uložená v mezipaměti, by se jmenoval:
$wgFileCacheDirectory /c/cf/Example_article.html

Účelem hierarchie podadresářů je rozmístit soubory uložené v mezipaměti rovnoměrně do několika adresářů, čímž se sníží počet souborů v každém jednotlivém adresáři. U některých systémů souborů to může zlepšit výkon, pokud je počet stránek uložených v mezipaměti velký. Pokud je však vaše wiki malá nebo pokud víte, že váš systém souborů dokáže efektivně zpracovat velké adresáře, možná budete chtít nastavit $wgFileCacheDepth = 0;, abyste se zbavili přechodných adresářů úplně. (Naopak, pokud je vaše wiki "obrovská", můžete zkusit zvýšit hodnotu, aby se soubory rozšířily do ještě více adresářů.)

Související odkazy