Довідка:Візуальний редактор/Візуальний редактор у Вікіджерелах та Вікісловниках

This page is a translated version of the page Help:VisualEditor/The visual editor at Wikisources and Wiktionaries and the translation is 100% complete.

Вікіджерела та Вікісловники мають візуальний редактор (Візуальний редактор) доступний як бета-функцію з квітня 2016 року. Ви можете використовувати його в усіх просторах назв вмісту, за винятком просторів назв сторінок, у Вікіджерелах і в основному просторі назв у Вікісловнику. (Зауважте, що для кращої роботи з цими проєктами він все ще потребує розробки.)

  1. Щоб увімкнути його: перейдіть на вкладку Бета-функції свого Налаштування та виберіть ⧼visualeditor-preference-core-label⧽.
  2. Щоб вибрати налаштування редагування: перейдіть на вкладку Редагування, знайдіть Режим редагування: та виберіть улюблене налаштування. Ви можете вибрати, чи бажаєте ви бачити лише вкладку візуального редактора, чи ви віддаєте перевагу отримати обидві вкладки «Редагувати код» і «Редагувати» (перша запустить редактор вікітексту, а друга відкриє візуальний редактор).

Ви можете дізнатися більше про систему «єдиної вкладки редагування» на mediawiki.org. На цій сторінці детально описано, як перемикатися між редакторами за допомогою кнопок на панелях інструментів.

Усі зміни за допомогою візуального редактора будуть позначені тегом «Візуальний редактор» в останніх змінах, списках спостереження та історії сторінок. Щоб отримати доступ до Посібника користувача для візуального редактора, натисніть значок «(?)» на його панелі інструментів. Якщо ви хочете змінити налаштування редагування або вимкнути візуальний редактор, це можна зробити в розділі «Редагування» у ваших налаштуваннях.

На mediawiki.org є короткий посібник, за яким ви можете слідувати (як ніби це був «контрольний список»), щоб дізнатися про роботу спільноти, необхідну для адаптації візуального редактора, і його система посилань, зокрема, на потреби вашої громади.

Мова

Якщо ви можете перекладати з англійської на інші мови або знаєте когось, хто може, перейдіть за посиланнями нижче. Ви допоможете своїй спільноті отримати найкращий досвід, коли справа стосується повідомлень інтерфейсу та документації, пов’язаної з візуальним редактором. Після натискання будь-яких посилань ваша мова має бути доступною у спадному меню праворуч. Вибравши його, ви побачите документ англійською мовою поруч із будь-якою роботою з перекладу вашою мовою. Ви можете додавати нові переклади або змінювати наявні. Інтерфейс розміщено на https://translatewiki.net; вам потрібен обліковий запис, якщо ви ніколи не перекладали там раніше. Посібник користувача розміщено на MediaWiki.org, для якого ви можете використовувати свій звичайний обліковий запис Вікіпедії. Ви можете зв’язатися з представником громади, коли вам потрібна допомога.

Контакти

Будь ласка, повідомляйте про проблеми, якщо такі є, у фабрикаторі, нова система відстеження помилок або на центральній сторінці відгуків (будь-якою мовою) на mediawiki.org. У англійському Вікіджерелі також є спеціальна тема. У разі надзвичайних ситуацій (наприклад, неочікувана помилка, яка спричиняє масові проблеми), зв’яжіться з James Forrester, менеджером з продукту для візуального редактора, за адресою jforrester@wikimedia.org або на IRC у каналі #mediawiki-visualeditor connect.

Розгортання візуального редактора у Вікіджерелах стало можливим завдяки нещодавнім зусиллям розробників-добровольців Tpt і Coren за підтримки Catrope, Jdlrobson і Jdforrester на Wikimedia Hackathon 2016.

Веселого редагування!