XTools/Kısıtlanmış istatistiklere kaydolma

This page is a translated version of the page XTools/Opting in to restricted statistics and the translation is 90% complete.

En çok düzenledikleri günün veya yılın saatleri veya en çok katkıda bulundukları sayfalar gibi bazı istatistikler bazı kullanıcılar tarafından özel olarak kabul edilir.

Etkilenen araçlar aşağıdaki gibidir:

Bu istatistiklere ilişkin veriler MediaWiki'nin API'si aracılığıyla kullanıma sunulsa da, kullanıcıların toplu formları XTools'ta kullanılabilir hâle getirmeyi açıkça seçmesi gerekir.[1] Alternatif olarak, bütün bir proje Phabricator'da talep ederek dahil olmayı seçebilir. Vikinizin, bu istatistiklere izin verilmesi için fikir birliğini gösteren yerel bir tartışmaya sahip olması gerekirdi.

Nasıl dahil olunur

Katılmak için, kullanıcının katılmak istediği her vikide Special:MyPage/EditCounterOptIn.js sayfasını (User:<username>/EditCounterOptIn.js içinde olduğu gibi) oluşturması gerekir. Bu sayfa herhangi bir içerikle oluşturulmalıdır (yalnızca bazı içeriğe sahip olmalıdır).

Tüm projelere katılmak için MetaWiki'de meta:Special:MyPage/EditCounterGlobalOptIn.js (User:<username>/EditCounterGlobalOptIn.js içinde olduğu gibi) oluşturmaları gerekir. Yine, bu sayfanın gerçek içeriği alakasız.

Nasıl devre dışı bırakılır

Çıkmak için ilgili kullanıcı sayfası (tek viki veya genel; yukarıya bakın) boş bırakılmalı veya silinmelidir.