Dialog pro nahrávání

This page is a translated version of the page Upload dialog and the translation is 100% complete.
Verze MediaWiki:
1.27

Dialog pro nahrávání (také známý jako nástroj pro nahrávání napříč wikinami) je dostupný v VisualEditor u a editoru wikitextu na projektech Wikimedie. Není k dispozici pro uživatele, kteří ve svých předvolbách zakázali "enhanced editing toolbar" (panel nástrojů pro vylepšené úpravy) nebo "wizards for inserting links, tables" (průvodce pro vkládání odkazů, tabulek). Lze jej použít i mimo tyto kontexty, například v miniaplikaci nebo rozšíření. Pokyny a podrobnosti naleznete v dokumentaci API.

Dialog umožňuje jakémukoli registrovanému uživateli nahrát soubor na wiki přímo z editoru, což ho provede celým procesem. Na wikinách Wikimedie je nakonfigurováno tak, aby povolovalo pouze vlastnoručně vytvořené soubory pod licencí CC BY-SA a nahrávalo je z libovolné wiki Wikimedie na Wikimedia Commons. Jeho rozhraní je inspirováno rozhraním UploadWizard , ale je mnohem omezenější (zejména umožňuje nahrávat pouze jeden soubor najednou a umožňuje poskytnout pouze jednoduchý popis v jednom jazyce).

I když je to součást jádra MediaWiki, dialogové okno pro nahrávání není aktuálně dostupné z výchozího editoru wikitextu. Chcete-li jej používat, musíte nainstalovat jedno z rozšíření rozhraní pro úpravy: VisualEditor nebo Rozšíření:WikiEditor .

Přístup k dialogu nahrávání

Ve vizuálním editoru

   

Ve wikitextovém editoru

   

Rozhraní

  V prvním kroku je uživatel požádán, aby vybral soubor k nahrání a potvrdil, že soubor vyhovuje licenčním zásadám wiki.

$wgUploadDialog lze použít ke konfiguraci specifičtějších zpráv.

Na projektech Wikimedie je dialog nakonfigurován tak, aby požádal uživatele, aby potvrdil, že je autorem souboru a je ochoten jej vydat pod licencí CC BY-SA 4.0. Nástroj doporučuje ve složitějších případech jako alternativu UploadWizard .

  Ve druhém a posledním kroku je uživatel požádán o vyplnění údajů: Název souboru a standardně popis.

Pokud je povoleno v $wgUploadDialog , jsou k dispozici také pole pro kategorie (s automatickým doplňováním) a datum vytvoření souboru.

Na wikinách Wikimedie jsou povolena všechna pole.

Poté se uživatel vrátí zpět do předchozího dialogu, kde může vyplnit popisek náhledu a další podrobnosti.

Konfigurace (pro správce systému wiki)

Dialogové okno by mělo být ve výchozím nastavení dostupné na jakékoli wiki používající MediaWiki 1.27 nebo novější, která má povoleno nahrávání souborů . Všimněte si, že rozšíření WikiEditor je vyžadováno, aby byl nástroj dostupný z panelu nástrojů pro úpravy wikitextu (je k dispozici také v VisualEditor ). Počínaje MediaWiki 1.28 (ale ne 1.27) ji lze deaktivovat nastavením $wgForeignUploadTargets na [].

Některé aspekty dialogu (pole k zobrazení, možnosti licencování, speciální formátování stránky souboru a komentář k nahrání) lze nakonfigurovat pomocí $wgUploadDialog .

Ve výchozím nastavení jdou nahrané soubory na místní wiki. Chcete-li nakonfigurovat nahrávání napříč wikinami, budete muset nakonfigurovat $wgForeignFileRepos a $wgForeignUploadTargets na všech "zdrojových" wiki a $wgCrossSiteAJAXdomains na "cílové" wiki. Pouze cílová wiki musí mít povoleno nahrávání. Všimněte si, že bude použita konfigurace $wgUploadDialog pro cílovou wiki, nikoli pro zdrojovou wiki.

Wikimedie

Wikiny Wikimedie jsou nakonfigurovány tak, aby prováděly nahrávání napříč wikinami na Wikimedia Commons. Additionally, https://test2.wikipedia.org/ is configured to perform uploads to https://test.wikipedia.org/. See the configuration variables mentioned above in InitialiseSettings.php, CommonSettings.php, filebackend.php.

K dispozici jsou některé statistiky o používání v roce 2017 z VisualEditoru a WikiEditoru (asi 3000 nahrávek za den, z toho asi 25 % z WikiEditoru).

Dokumentace API

Dialog pro nahrávání je implementován pomocí mw.ForeignStructuredUpload a mw.ForeignStructuredUpload.BookletLayout, které staví na jednodušších komponentách. See OOUI/Windows for documentation about OOUI dialogs.

Zpracování API pro nahrávání Vykreslování rozhraní Zobrazení dialogu
Místní nahrávání mw.Upload mw.Upload.BookletLayout mw.Upload.Dialog
Podpora nahrávání napříč wikinami mw.ForeignUpload
Strukturovaná pole s podporou nahrávání napříč wikinami mw.ForeignStructuredUpload mw.ForeignStructuredUpload.BookletLayout