Шаблон:Подигање на големо

This page is a translated version of the page Template:Bulk Uploading and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.
Додаток Опис Објавна состојба Барања
Extension:UploadWizard Се користи на Ризницата стабилен MediaWiki 1.23+
Extension:MsUpload Му овозможува на корисникот да подига повеќе податотеки, вкл. со нивно довлекување и пуштање. стабилен 1.32+
Extension:SimpleBatchUpload Просто и основно подигање на повеќе податотеки на МедијаВики стабилен 1.31+
Extension:VisualData/File_upload Includes a fully-configurable multiple file upload with filename formula and CRUD operations Stable 1.35+
Комонист (надв. врска до Ризницата) Бара подигање преку api.php.
importImages.php „Ставете ги податотеките на читливо место на опслужувачот, и извршете ја скриптата maintenance/importImages.php од наредбениот ред.“[1]