Reading/Web/Desktop Improvements/Updates/Oldest/uk

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Updates/Oldest and the translation is 38% complete.

серпень 2021: Меню користувача

Меню користувача тепер доступне усім користувачам, які увімкнули Стаціонарні покращення. Це меню полегшує новим редакторам та читачам виокремлення тих посилань, які пов'язані з їхніми особистими інструментами. До цих інструментів належать: сторінка користувача і сторінка обговорення користувача, список спостереження тощо. Воно також дозволяє візуально згрупувати елементи угорі наших сторінок.

Ми стежимо за тим, як ця зміна вплине на кількість натискань на ці посилання. Залежно від результатів, ми можемо вирішити покращити меню. Окрім цього, волонтери коментували розташування посилання на список спостереження. Ми працюємо над цим. Детальніше про це у Фабрикаторі.

липень 2021: Новий функціонал перемикання мови

 
Changes to language switching capabilities on the vector skin

Останні кілька місяців команда зосереджувалася на покращенні функціоналу перемикання мови у наших проєктах. Раніше мовні посилання були доступні унизу меню бічної панелі і читачам і новим редакторам було складно їх знайти. Ми зробили зміну, яка дозволяє функціоналу перемикання мови з'являтися угорі сторінки натисканням на кнопку. Ми розробили цю функцію на основі відгуку редакторів і читачів про наш прототип та іншого тестування користувачами.

Функціонал було впроваджено для 50% зареєстрованих користувачів у червні 2021, що дозволило провести A/B-тестування, яке порівнює використання з попереднім розміщенням. Наразі A/B-тест завершено й усі користувачі у пілотних вікі мають бачити новий функціонал перемикання мови.

липень 2021: Виходить звіт про тестування прототипу

 
Ранній концепт меню користувача, січень 2019

У травні й червні 2021 команда просила відгуків від 30 різних мовних спільнот щодо прототипу найсвіжіших ідей функцій для проєкту. Це користувацьке меню, яке дозволить користувачам мати усі особисті посилання в одному місці, і фіксована «липка» шапка, що дозволяє отримати доступ до функцій (наприклад, редагувати, переглядати історію та сторінку обговорення) у будь-який момент. І те, й інше раніше було доступне лише угорі сторінки. Загалом ми отримали 305 відповідей від зареєстрованих користувачів про їхній досвід з прототипами.

Переважна більшість користувачів зазначили позитивні враження від прототипу. Однак ми також отримали деякі відгуки про поведінку липкої шапки. Зокрема були запити зробити її постійною замість реагування лише на прокручування сторінки. Ми зараз впроваджуємо ці пропоновані зміни.

Повний звіт про аналіз отриманих відгуків буде опубліковано пізніше цього місяця.

травень 2021: Доступний звіт про тестування користувачами

 

На початку 2021 року команда Веб і команда Досліджень дизайну найняли три незалежні дослідні групи для вивчення використання двох пропонованих функцій фіксованої «липкої» шапки і постійного змісту. Ми мали на меті зробити частовикористовуваний функціонал доступним на всій сторінці, зменшивши час, який люди витрачають на прокручування вгору-вниз сторінки в пошуках потрібних інструментів. Ми тестували на нових читачах, регулярних читачах і редакторах у трьох різних країнах: Гані, Індонезії й Аргентині — трьома різними мовами: англійською, індонезійською й іспанською. Цей звіт містить результати наших досліджень. Загалом обидві пропоновані функції були сприйняті користувачами дослідження позитивно.

березень 2021: Новий віджет пошуку уже в пілотних вікі, триває A/B-тестування для зареєстрованих користувачів

Ми раді оголосити, що наш новий віджет пошуку уже доступний в усіх наших поточних пілотних вікі за замовчуванням. Новий функціонал пошуку оптимізує пошуковий досвід через надання контексту результатам пошуку, такого як зображення й описи, що полегшує знаходження потрібних результатів.

Ми також проводимо A/B-тестування на пілотних вікі лише для зареєстрованих користувачів. A/B-тестування передбачає показування нового віджета для 50% користувачів і порівнює його зі старим пошуком, яким користуються інші 50%. Результат тесту дозволить нам виміряти успіх функції та виявити місця, які треба покращити чи відтворити. Тест триватиме 2 тижні, після чого ми проаналізуємо й опублікуємо результати.

січень 2021: Новий віджет пошуку та інші загальні оновлення

Упродовж останніх кількох місяців ми працювали над новим віджетом пошуку, який оптимізує поточний досвід, додавши контекст до результатів пошуку, такий як зображення й описи. У нас були деякі затримки із його впровадженням, але зараз ми запланували його на лютий.

Ми також почали переглядати деякі дані з проєкту Стаціонарних покращень загалом та окремих функцій зокрема. Ми опублікували звіт про використання приховуваної бічної панелі. Згідно з даними, користувачі не в системі більш схильні залишати бічну панель згорнутою, ніж користувачі в системі. Ці результати підтвердили нам, що кінцевим рішенням за замовчуванням буде тримати бічну панель розгорнутою для користувачів, що ввійшли у систему, і згорнутою для тих, які ні.

Окрім цього, ми також почали спостерігати за часткою зареєстрованих користувачів, які вимикають стаціонарні покращення у наших пілотних вікі. Середня частка користувачів, які вимкнули функції, серед усіх зареєстрованих становить 1,78% в euwiki та 4,09% у hewiki. Серед активних редакторів частка становила щось між 5% та 14%. Ми приділимо більше уваги цим даним у наступні тижні.

Наостанок, ми хотіли дати швидкий розклад на наступні кілька місяців:

  • Лютий 2021: новий віджет пошуку впроваджується у пілотних вікі. Список пілотних вікі поповниться і включатиме португальську Вікіпедію, турецьку Вікіпедію, корейську Вікіпедію та німецькі Вікімандри.
  • Лютий 2021: другий раунд прототипів для зареєстрованих користувачів. Ми проводитимемо другий раунд тестування прототипів липкої шапки та користувацького меню для зареєстрованих користувачів упродовж лютого. Запрошуємо усіх переглянути ці функції і залишити нам відгук!
  • Березень 2021: ми зараз зосереджені на покращенні наших можливостей перемикання мови. Ми плануємо запровадити новий функціонал у наших пілотних вікі у березні.

вересень 2020: Нове розташування панелі пошуку тепер доступне в усіх вікі

Ми впровадили нове розташування функціоналу пошуку в усіх проєктах. Нове розташування доступне за замовчуванням для анонімних користувачів у наших перших вікі і в налаштуваннях для усіх інших користувачів.

Ми також проводимо A/B-тестування нового розташування для зареєстрованих користувачів у наших перших вікі. 50% зареєстрованих користувачів зараз бачать по-новому, а решта 50% зберігають старий досвід. Цей тест триватиме два тижні. Наша гіпотеза в тому, що група з новим досвідом буде користуватися пошуком частіше. Результати стануть доступними приблизно за місяць.

липень 2020: Приховувана бічна панель, максимальна ширина і нова шапка уже доступні для всіх користувачів euwiki, fawiki, frwiktionary, euwiki та ptwikiversity

Вікіпедії баскською, фарсі та івритом, а також французький Вікісловник та португальський Віківерситет тепер мають нову версію векторного оформлення за замовчуванням. Наразі серед нових змін доступні приховувана бічна панель, максимальна ширина і нова шапка. Щоб залишити відгуки і запитання, будь ласка, перейдіть на нашу сторінку обговорення.

липень 2020: Приховувана бічна панель, максимальна ширина та нова шапка тепер доступні у налаштуваннях для всіх проєктів

Ми запровадили нашу приховувану бічну панель, максимальну ширину та нову шапку в усіх проєктах як налаштування користувачів. Щоб увімкнути їх, перейдіть до вкладки «Зовнішній вигляд» у своїх налаштуваннях і зніміть пташку збереження «старого векторного оформлення». Коли ви це зробили, то надалі отримуватимете майбутні оновлення, як тільки вони будуть готові. Щоб залишити відгуки й запитання, будь ласка, перейдіть на нашу сторінку обговорення.

Наша перша зміна, приховувана бічна панель, дозволяє користувачам приховати довге меню ліворуч на сторінці. Ми вважаємо, що така зміна покращує зручність, дозволяючи людям зосередитися на самому вмісті: на читанні, редагуванні чи модеруванні.

Наша друга зміна впроваджує максимальну ширину рядків контенту на сторінках статей та обговорень. Дослідження показують, що обмеження ширини може вести до кращого збереження вмісту, а також зменшення навантаження на зір. (будь ласка, загляньте у наші FAQ, де є список опрацьованої нами літератури)

червень 2020: Приховувана бічна панель на officewiki, нова шапка та майбутні описи

Ми запровадили нашу приховувану бічну панель на officewiki та testwiki. Ви можете побачити її, перейшовши на котрусь із цих вікі, або додавши параметр ?useskinversion=2 до url в будь-якому вікіпроєкті.

Окрім цього, ми також опублікували більше інформації про приховувану бічну панель та зміни до шапки і логотипа, у тому числі детальні описи функцій та плани щодо аналізу й оцінки.

березень 2020: User Research with Readers - phase 1 report

Starting in January 2020 we have been working with Hureo, a user research firm based in India, to perform a user study on how new and casual readers use the desktop interface of Wikipedia. The outcome of the first phase of the study is a report detailing their observations from 24 user interviews.

The study was separated in two phases, with the first phase focusing on primarily English readers, and the second phase on bilingual and non-English readers. The goal of the study was to understand the experience of new and casual readers, both in terms of how they feel about the site and how they use the site, focusing in particular on the concepts of trust and welcomeness, as well as on the usability of commonly used features on the site. In addition, we were also interested in uncovering potential areas of improvement in terms of overall and feature-specific usability. We will be using these results to inform future feature development for desktop improvements project.

березень 2020: Full results from prototype feedback

In December, 2019 we published a prototype of the first few features of the desktop improvements project for community feedback. We received detailed, thoughtful feedback from over 200 logged-in users, across five languages. We have published a report which highlights the main points raised, both positive and negative, and our plans going forward in response to this feedback. The prototype presented a collapsible version of the sidebar, a fixed-width layout, and a more prominent location for the language switcher. The feedback was mostly positive, with the majority of users seeing the proposed changes as an improvement over the current design. However there were also some areas of concern. Many of the issues raised were due to bugs in the prototype (particularly with the language switching menu), while others exposed areas for improvement that we will iterate on and/or keep an eye on during development.

лютий 2020: Update on initial features and overall feature sequence

  • We have began building the opting-in and opting-out structure for the project.

The setting for turning the improvements on will be within the user preferences list for logged-in users. For test wikis, the improvements will be on by default, but logged-in users will be able to turn them off anytime via their preferences or a button in the sidebar. Please see the Opting in and Release Plan page for more details and mockups.

As we will be testing each individual feature prior to building, this list is subject to change based on the feedback we receive.

лютий 2020: Feedback Round 1 Summary

We have finished our first round of feedback for the prototype of the first few features of the desktop improvements project: the new header, collapsible sidebar, and improved language switching. So far, the results have been mostly positive, with the majority of users seeing the changes as a significant improvement over the current design. However, we also found a few areas for improvement that we will iterate on and consider during development. Here are a few highlights of the results so far:

  • A majority of the editors who tested the prototype really liked the new location of the language switcher.
  • A few editors raised concerns around internationalization and the ability to switch languages using one click.
  • A majority of the editors liked the collapsibility of the sidebar, especially for readers
  • There were some concerns around the amount of white space introduced with a collapsible sidebar and fixed-width layout
  • We saw many requests for a dark/night mode for the site

We are currently running the second feedback round on English and Polish Wikipedias. If you haven’t had a chance yet, please let us know your thoughts on the prototype page. Once both feedback rounds are completed, we will be publishing a more in-depth report.

січень 2020: Language Switching Users Tests

In December we did some usability testing to compare the current placement of the Universal Language Selector (in the sidebar) with the proposed location in the article header. We tested a prototype with 21 users in order to determine if people have an easier time switching languages given the new location of the language switcher. The results of the test confirmed our hypothesis — participants in the test group (new location) were able to switch languages more quickly than participants in the control group (old location). Based on these results we plan on continuing to explore moving the language selector to this location as a part of the desktop improvements project.

грудень 2019: Prototype testing

Between December 2019 and February 2020, we will be performing tests on a prototype for the first few features of the desktop improvements project. We will be gathering feedback from a variety of test wikis by encouraging editors to participate using a central notice banner. We ran the banners and received feedback from the majority of our test wikis during December 2019. In February 2020, we will continue running the banners on English and Polish Wikipedias. So far, the feedback we have received is mostly positive but we have also identified some areas of our prototype that we will iterate on based on the feedback. We will be publishing the results of the first round of feedback over the next few weeks, and of the second, sometime in February. In the meantime, we encourage you to give us feedback (if you haven't yet) on the prototype page.

жовтень 2019: Technical Research pt 2

We have published the results of our technical research in preparation for beginning the work on the project. In particular, we have focused on gathering more information on the following:

We reached out to all wikis with a MassMessage, and asked for communities to volunteer to be test wikis for this project.

вересень 2019: Wikimania research report

 
Wikimania 2019 research PDF summary (in English)

During Wikimania 2019, we interviewed editors with the goal of sharing the plans for our upcoming Desktop improvements project, and collecting valuable feedback on a number of preliminary design ideas. Our research consisted of user interviews, a free-form feedback exercise, and a presentation with breakout groups for more focused discussion. We have published a report and a PDF summary (in English) of the feedback we received. Overall, we received positive feedback on the focus areas selected, as well as the individual prototypes for ideas. However, we were also able to identify areas for improvements.

We will be iterating over this feedback over the next few weeks and plan on developing a prototype that we can test with a wider audience across wikis.

In the slideshow below is a sample of 19 of the ideas we tested. For more context, please read the full report and then give us feedback on the talk page!

вересень 2019: Desktop usage and behavior data analysis

As a part of our research process, we wanted to learn more about the way people currently use the site. In particular, how often they use available functionality such as links in the sidebar, language switching, and search. We have published our results. Overall, usage of sidebar links is low - only about 0.5% of all logged out users and 1.6% of all logged-in desktop users clicked on one of the pages linked in the sidebar. Language switching usage varied, generally based on the size of the wiki, with smaller wikis switching languages more often.

серпень 2019: Research and brainstorming at Wikimania

 
Slides used in the Wikimania session

Wikimania provided us with the opportunity to speak with experienced members of our communities. Over the five days of the conference we were able to share the plans for the project, and collect valuable feedback on a number of design ideas. Our research consisted of user interviews, a free-form feedback exercise, and a presentation + brainstorming session (you can see the slide-deck we used at the side). We will soon be publishing the summary of the feedback, as well as interview session results.

серпень 2019: Technical Research

To explore different technical possibilities for the project, the team spent a week hacking on different approaches to a single problem - how to enable the sidebar in the desktop experience to be collapsible. We are hoping to use the results from these experiments to determine the technical architecture for the improvements, as well as the skin we would like to build these improvements within. Here is a list of the experiments themselves: