Reading/Web/Accessibility for reading/Updates/2023-11/uk

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Updates/2023-11 and the translation is 100% complete.

Покрашення читомості: результати тестування прототипу і наступні кроки

Кілька місяців тому Команда Веб у Фонді Вікімедіа почала роботу над проєктом доступності для читання. Наша мета — покращити типографіку у стаціонарній і мобільній версії сайту і розробити простий спосіб залогіненим і незалогіненим користувачам виставляти бажані налаштування шрифтів.

 
Когорти редакторів за обраним дизайном

У жовтні-листопаді ми поділилися прототипом з 13 мовними спільнотами Вікіпедії й отримали відгуки від понад 600 редакторів та інших зареєстрованих користувачів. Прототип дозволив їм поекспериментувати з різним розміром шрифту, висотою рядків та проміжками між абзацами і повідомити, яке поєднання налаштувань було для них найбільш комфортним.

Більшість віддала перевагу дещо більшому шрифту і висоті рядків, ніж поточні стандартні значення (близько 15—17 пкс). Велика група висловилась за поточний стандарт (14 пкс), а менша група віддала перевагу значно більшим шрифтам (розміром 20—24 пкс). Ознайомтеся з повними результатами тестування.

 
Перша версія нового меню Тема при прихованому меню Інструменти

Ми дізналися, що редактори, які вирішили взяти участь у тесті, зацікавлені в змінах. Ми сподіваємося, що вибір серед малого, середнього і великого шрифту буде сприйнято позитивно.

У першій половині грудня у всіх вікі ми запустимо нову бета-функцію, що дозволяє вибирати налаштування шрифтів. Цю функцію можна увімкнути за бажанням, вона доступна у налаштуваннях користувача. Увімкнення цієї функції додасть нове меню на праву бічну панелі, під меню інструментів.

Ми запрошуємо вас подивитися на неї, спробувати, коли він стане доступна, і сказати нам, що ви думаєте. Тим часом, якщо у вас є час, прочитайте звіт за посиланням вище і розгляньте макет.