Příručka:$wgMultiContentRevisionSchemaMigrationStage

This page is a translated version of the page Manual:$wgMultiContentRevisionSchemaMigrationStage and the translation is 100% complete.
Nastavení databáze: $wgMultiContentRevisionSchemaMigrationStage
Fáze migrace schématu tabulky RevisionStore (tabulky obsahu, slotů, content_models a slot_roles).
Zavedeno od verze:1.32.0 (Gerrit change 378724; git #I30a3a98)
Nepoužívá se od verze:1.35.0 (Gerrit change 558581; git #495323c0)
Odstraněno od verze:1.39.0 (Gerrit change 779544; git #0779a61e)
Povolené hodnoty:Viz níže
Výchozí hodnota:SCHEMA_COMPAT_NEW (1.34-1.38)
SCHEMA_COMPAT_WRITE_BOTH | SCHEMA_COMPAT_READ_NEW (1.32-1.33)

$wgMultiContentRevisionSchemaMigrationStage označuje fázi migrace schématu tabulky RevisionStore (tabulky obsahu, slotů, content_models a slot_roles). Většina wiki může toto nastavit na SCHEMA_COMPAT_NEW a spustit maintenance/populateContentTables.php , odpovídající skript údržby, jakmile jsou aktualizována všechna potřebná rozšíření.

Upozorňujeme, že současné čtení starého a nového schématu není podporováno. Pokus o nastavení obou bitů čtení v $wgMultiContentRevisionSchemaMigrationStage bude mít za následek InvalidArgumentException.

Podrobnosti

$wgCommentTableSchemaMigrationStage lze nastavit na jednu kombinaci příznaků migrace změny schématu. Povolený rozsah hodnot pro konfiguraci je jedna z konstant SCHEMA_COMPAT_*. Dostupné konstanty a jejich plánované případy použití na wiki Wikimedia Foundation jsou následující:

  • SCHEMA_COMPAT_OLD - Pouze čte a zapisuje staré schéma. Nové schéma ani nemusí existovat. To se používá od sloučení opravy, dokud se změna schématu skutečně nepoužije v databázi.
  • SCHEMA_COMPAT_WRITE_BOTH | SCHEMA_COMPAT_READ_OLD - Napíše staré i nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při testování změny, což umožňuje snadný návrat ke starému schématu.
  • SCHEMA_COMPAT_WRITE_BOTH | SCHEMA_COMPAT_READ_NEW - Napíše pouze nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při spuštění skriptu údržby k migraci existujících položek ve starém schématu do nového schématu.
  • SCHEMA_COMPAT_NEW - Pouze čte a zapisuje nové schéma. Staré schéma (a příznak funkce) může být nyní odstraněno.

Pro wiki mimo Wikimedia Foundation se doporučuje nastavit toto na SCHEMA_COMPAT_NEW a spustit maintenance/populateContentTables.php, abyste mohli využít výhody nového schématu.

Související odkazy