Příručka:$wgExtraInterlanguageLinkPrefixes

This page is a translated version of the page Manual:$wgExtraInterlanguageLinkPrefixes and the translation is 100% complete.
Nastavení jazyka, regionálního kódování a kódování znaků: $wgExtraInterlanguageLinkPrefixes
Pole předpon interwiki, které mají být považovány za jazykové odkazy.
Zavedeno od verze:1.24.0 (Gerrit change 111390; git #7665f7d7)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(pole řetězců)
Výchozí hodnota:[]

Podrobnosti

Ve výchozím nastavení $wgInterwikiMagic nakládá s odkazy interwiki pouze jako s mezijazykovými odkazy (tj. přesunuté do sekce "Jazyky" na postranním panelu), pokud předpona interwiki odpovídá jednomu z kódů jazyků ISO známých MediaWiki. Čas od času může být nutné nastavit další předpony, které mají být považovány za mezijazykové odkazy (např. "mul" pro vícejazyčné stránky).

Toto nastavení je ignorováno, pokud je $wgInterwikiMagic nastaven na false.

Chcete-li nastavit zobrazovaný text pro mezijazykové odkazy generované tímto kódem, musíte vytvořit "MediaWiki:Interlanguage-link-foo", kde "foo" je předpona interwiki. Chcete-li zadat popisný název webu pro text nadpisu odkazu, použijte "MediaWiki:Interlanguage-link-sitename-foo".

Informace o dalších jazykových odkazech (pouze v jazyce webu) jsou poskytovány prostřednictvím API v "meta=siteinfo&prop=interwikimap".

Příklad

Předpokládejme, že existují tři wiki, jedna obsahuje dokumentaci, jedna obsahuje ukázky a jedna slouží jako sandbox.

V prvním kroku přidáte předponu interwiki pro ukázku a wiki sandbox do wiki dokumentace pomocí např. rozšíření Interwiki : "demo" na <https://demo.software.wiki/page/$1> a "sand" na <https://sandbox.software.wiki/page/$1>.

Nyní můžete nastavit:

$wgExtraInterlanguageLinkPrefixes = [
	'demo',
	'sand'
];

To vám umožní přidat [[demo:Demo for xyz-setting]] a [[sand:Sandbox for xyz setting]] na stránku wiki. Wiki nyní zobrazí "demo:Demo for xyz-setting" a také "sand:Sandbox for xyz setting" v postranním panelu a bude odkazovat na <https://demo.software.wiki/page/Demo_for_xyz-setting> a <https://sandbox.software.wiki/page/Sandbox_for_xyz_setting>.

Chcete-li přidat štítek odkazu pro "demo:Demo for xyz-setting" a také "sand:Sandbox for xyz setting", můžete nyní upravit systémovou zprávu "MediaWiki:Interlanguage-link-demo" a přidat "Demonstration" (demonstrace) a také "MediaWiki:Interlanguage-link-sand" a přidejte "Sandbox" na wiki dokumentace. V důsledku toho se odkazy vykreslí jako "Demonstration" a "Sandbox".

Chcete-li vylepšit vyskakovací štítek, když umístíte kurzor na odkaz "Demonstration" a také odkaz "Sandbox", můžete nyní na wiki s dokumentací upravit systémovou zprávu "MediaWiki:Interlanguage-link-sitename-demo" a přidat "Demonstration wiki" stejně jako "MediaWiki:Interlanguage-link-sitename-sand" a přidejte "Sandbox wiki". V důsledku toho se vyskakovací okna vykreslí jako "Demo for xyz-setting - Demonstration wiki" a "Sandbox for xyz setting - Sandbox wiki" namísto pouze "Demo for xyz-setting" a "Sandbox for xyz setting".

Protože neodkazujete na různé jazykové verze vaší wiki, můžete nyní upravit systémovou zprávu "MediaWiki:Otherlanguages" a změnit ji z "V jiných jazycích" na např. "Související stránky wiki".