Příručka:$wgDBmwschema

This page is a translated version of the page Manual:$wgDBmwschema and the translation is 100% complete.
Nastavení databáze: $wgDBmwschema
Schéma, ve kterém jsou uloženy tabulky MediaWiki.
Zavedeno od verze:1.8.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:null (1.23+)
'mediawiki' (1.8-1.22)

Podrobnosti

Schéma pro tabulky mediawiki. Původně se používal pouze v případě, že vaše backendová databáze byla Postgres/MSSQL. Od MediaWiki 1.31 ovlivňuje i jiné typy databází. To ukazuje, v jakém schématu působí hlavní tabulky mediawiki, a je zhruba ekvivalentní způsobu, jakým $wgDBprefix používá MySQL.

Instalátor starých verzí MediaWiki toto nastavoval přímo v LocalSettings.php na 'mediawiki', a to i pro databáze MySQL, což může způsobit chyby při aktualizacích. Pokud se při aktualizaci na MediaWiki 1.31 nebo novější zobrazí chyby a nepoužíváte Postgres/MSSQL jako backend databáze, odeberte toto nastavení z LocalSettings.php.

  Pozor:
  • Po zahrnutí Setup.php neměňte $wgDBmwschema. Poznámka: Setup.php inicializuje různé cesty, zahrnuje některé běžné soubory, spouští relace a provádí různé další úlohy nastavení pro požadavek. Nesouvisí s instalací nebo nastavením MediaWiki.
  • Pouze soubory v includes/db/ by měly používat $wgDBmwschema, zatímco všechny ostatní by měly používat metodu dbSchema() poskytovanou rozhraním Wikimedia\Rdbms\IDatabase nebo ji extrahovat z metody getDomainId() v rozhraní Wikimedia\Rdbms\ILoadBalancer nebo Wikimedia\Rdbms\ILBFactory. Třída DatabaseDomain může extrahovat z ID databázové domény takové komponenty.
  • Pokud nakonfigurujete $wgDBservers nebo $wgLBFactoryConf, musíte ještě definovat $wgDBname, $wgDBmwschema (pokud je to možné pro typ DB) a $wgDBprefix (pokud je to možné pro typ DB). Kombinace $wgDBname, $wgDBmwschema a $wgDBprefix definuje databázovou doménu aktuální wiki. Toto se také nazývá doména místní databáze. Nastavení 'dbname' a 'tablePrefix' v $wgDBservers a $wgLBFactoryConf definují výchozí DB/prefix pouze v případě, že je požadováno připojení s DatabaseDomain::newUnspecified()->getId() (prázdný řetězec) jako domény databáze, např. wfGetDB( DB_REPLICA, [], '' ). Všimněte si, že volání funkcí jako wfGetDB( DB_REPLICA ), které jednoduše vynechávají doménu databáze, se předpokládá, že odkazují na doménu lokální databáze.
  Varování: Pokud toto nastavení změníte, pravděpodobně byste měli vytvořit nového uživatele (a změnit také $wgDBuser ), protože konfigurační skript nastaví výchozí cestu uživatele tak, aby zahrnovala schéma.