Příručka:$wgDisableCounters

This page is a translated version of the page Manual:$wgDisableCounters and the translation is 100% complete.
Statistiky a obsahová analýza: $wgDisableCounters
Zakáže počítadla zobrazení stránky.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Nepoužívá se od verze:1.25.0 (Gerrit change 150699; git #90d90dad)
Odstraněno od verze:1.35.0 (Gerrit change 579769; git #81a31e16)
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

$wgDisableCounters určuje, zda se má či nemá aktualizovat počet zobrazení stránky. Pokud je $wgDisableCounters nastaveno na false, každá stránka bude mít v zápatí počítadlo s nápisem: "Stránka byla zobrazena 256krát."

Toto nastavení také určuje, zda je k dispozici Special:PopularPages.

Počáteční hodnota je false. Chcete-li přepsat výchozí hodnotu, přidejte řádek $wgDisableCounters = true; do souboru LocalSettings.php .

Hodnota čítače je aktualizována v includes/WikiPage.php ve funkci doViewUpdates(). (V předchozí verzi to bylo includes/Article.php ve funkci incViewCount().) Na proměnnou $wgDisableCounters se také odkazuje v jiných souborech skriptů.

  Varování: Po deaktivaci ztratíte správný počet zobrazení navždy!
Pokud používáte ukládání do mezipaměti squid, budete chtít tyto čítače zakázat, protože ukládání do mezipaměti squid zabraňuje mediawiki vidět všechny požadavky, což činí tyto čítače nepřesné.

Alternativy

Pokud jsou problémy s výkonem kvůli vysokému počtu zásahů při aktualizaci tabulky page problémem, méně dramatickou alternativou k jejich deaktivaci může být vyladění $wgHitcounterUpdateFreq .

Tyto statistiky můžete také načíst prostřednictvím protokolů požadavků vašeho Apache (nebo squid, pokud používáte mezipaměti squid).

Zakázáno ve verzi 1.25.0. Viz Odstranění počítadel přístupů z jádra MediaWiki a další alternativy.

  Varování: Aktualizace na MediaWiki verze 1.25 způsobí navždy ztrátu počtu zobrazení, pokud není nainstalováno rozšíření Rozšíření:HitCounters !

Související odkazy