Довідка:Візуальний редактор/ВР як бета-функція

This page is a translated version of the page Help:VisualEditor/VE as Beta Feature and the translation is 100% complete.
VisualEditor-logo.svg


Знімок екрана розділу налаштувань
Ви можете ввімкнути Візуальний редактор, вибравши елемент Візуальний редактор у розділі бета-функцій Special:Preferences у вашій вікі.

Перед Вами коротенький посібник, який підкаже Вам, яким чином підтримати свою спільноту, коли Візуальний редактор буде увімкнений як бета-функція для зареєстрованих користувачів у Вашій вікі. Будь ласка, зверніть увагу, що тепер є подібний, більш сучасний посібник, який, ймовірно, буде кориснішим для вас на даний момент.

 1. Першим кроком є залучення усієї Вашої спільноти, аби повідомити усім її користувачам, що Візуальний редактор тепер доступний у бета-функціях Вашої вікі, а також щоб отримати подальшу підтримку у виконанні наступних завдань. Підказка: можна започаткувати обговорення у Вашій локальній Кнайпі, або ж можна розмістити повідомлення у форматі банера чи загального оголошення для зареєстрованих користувачів.
 2. Існує ключова документація, яку треба перекласти, в першу чергу це — посібник користувача та сам інтерфейс. Підказка: аби отримати більше інформації та інструкцій, будь ласка, перегляньте сторінку VisualEditor/TranslationCentral .
 3. Довідка:TemplateData містить інформацію щодо того, яким чином додавати блоки TemplateData до найбільш вживаних шаблонів у вашій вікі. Це важливо, оскільки, якщо шаблони не міститимуть цих даних, їх буде дуже важко використовувати у Візуальному редакторі.
  Тепер існує інструмент редагування, що дозволить вам додавати TemplateData у значно простіший спосіб.
  Почніть із шаблонів, що найчастіше використовуються у статтях, таких як шаблони зовнішніх посилань та приміток, а також шаблони-картки. Спеціальна сторінка Special:MostTranscludedPages у вашій вікі допоможе вам визначити, які саме шаблони є найважливішими, і над якими вам треба попрацювати в першу чергу. Пріоритет мають ті, що найчастіше вживаються у статтях основного простору.
  Підказка: Погляньте, які це зробили в інших вікі. Наприклад, ось тут є блок TemplateData для шаблону {{Cite web}} в англійській Вікіпедії. Якщо ж ви нещодавно імпортували шаблон {{Cite web}} із цієї вікі, однак після імпорту не вносили значних змін до нього, тоді варто лише скопіювати та вставити блок TemplateData — він повинен працювати без будь-яких проблем.
 4. Переглядайте повідомлення про помилки на Вашій локальній сторінці відгуків, якщо Ваша вікі має таку сторінку, і дізнавайтесь, чи розробникам вже відомо про ці помилки. Підказка: повідомлення про помилки, або ж запити на функції, якщо вони подаються безпосередньо на Фабрикаторі, можуть привернути увагу розробників значно швидше.
  Дізнайтесь, як створити завдання на Фабрикаторі.
  Ви також можете доповісти про проблему, залишивши повідомлення на центральній сторінці відгуків на цьому сайті.
 5. Патрульні, ймовірно, захочуть слідкувати за журналом редагувань, виконаних за допомогою Візуального редактора, протягом декількох тижнів. Цей журнал можна переглянути, перейшовши за цим посиланням (натиснувши на нього, Вам доведеться змінити код мови та назву сестринського проєкту в адресній стрічці браузера).
  Підказка: Досвідчені користувачі можуть робити більше помилок, аніж можна було б очікувати, оскільки їм потрібно трохи часу, аби адаптуватися до нового середовища.
Будь ласка, повідомте команді, що працює над Візуальним редактором, якщо у вас виникнуть будь-які додаткові запитання. Клацніть тут, аби перейти на головну сторінку Візуального редактора.