Nápověda:ID stránky

This page is a translated version of the page Help:Page ID and the translation is 100% complete.
Informace zaměřené na vývojáře naleznete v části Manual:Page ID .

ID stránky, někdy ID článku (pokud stránka představuje článek), je číslo, které je v rámci wiki jedinečné a identifikuje stránku wiki.

Obecné vlastnosti

  • ID stránky je obecně stabilnější a často kratší než název stránky. V důsledku toho mohou být adresy URL založené na ID stránek užitečnější jako trvalé identifikátory než kanonické adresy URL založené na názvech stránek. Viz #Jak získat přístup na stránku podle ID stránky níže.
  • ID stránky se při přesunu stránky nezmění.
  • Pokud je stránka smazána, její historické ID stránky přetrvává v tabulce archive . Pokud je stránka obnovena, pokusí se získat zpět své staré ID stránky. To ještě nebyl případ MediaWiki 1.27 a dříve.
  • Speciální stránky nemají ID stránky.

Jak vyhledat ID stránky

Jak přistupovat na stránku podle ID stránky

  • Speciální stránku Special:Redirect lze použít pro přístup ke stránkám prostřednictvím jejich ID stránek. Například Special:Redirect/page/1914623 přesměruje na současnou stránku.
  • index.php přijímá parametr curid pro přístup ke stránkám prostřednictvím jejich ID stránek. Například /w/index.php?curid=1914623 načte aktuální stránku.

Služby, které používají ID stránky

API

Existuje mnoho funkcí API, které buď vracejí ID stránky, nebo je používají jako vstup. Například pro tuto stránku viz https://www.mediawiki.org/w/api.php?action=query&prop=info&pageids=1902463.

What links here

The What links here feature orders links by namespace then page ID.