Nápověda:Oznámení/Slovníček

This page is a translated version of the page Help:Notifications/Glossary and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Prvky označené kurzívou v následujících definicích jsou položky tohoto glosáře.

Struktura a typy

Upozornění
Upozornění jsou nejdůležitější oznámení, o kterých potřebujete vědět, důležitější než oznámení. Týkají se přímo vás a většina z nich bude od vás vyžadovat akci. Existují různé typy upozornění.
Odznak
Oznamovací "odznaky" jsou ikony v horní části všech wiki stránek, které informují uživatele o nových nebo nepřečtených upozorněních.
Když mají uživatelé nepřečtená oznámení, odznaky zobrazují počet nepřečtených zpráv, maximálně 99. Když má uživatel zprávy, které jsou "nezobrazené" (to znamená, že oznámení přišlo od poslední kontroly svých oznámení), odznak změní barvu: Červená pro neviditelné Výstrahy, modrá pro neviditelná Oznámení.
Odznaky jsou šedé, když nemáte žádná nepřečtená oznámení nebo máte nepřečtená, ale ne nová oznámení.
Sbalená oznámení
Také známé jako: Připojená oznámení
Když více akcí nebo událostí ovlivňuje stejnou položku, jako je jeden příspěvek nebo stránka, systém může vygenerovat "sdružené oznámení". Jedná se o jediné upozornění, které uživatele informuje o více událostech. Např. "Váš příspěvek v 'Název tématu' byl několikrát upraven." (Viz "Rozbalitelný balíček" níže.)
Oznámení napříč wikinami
Oznámení napříč wikinami se zobrazují na obou panelech a přeskupují upozornění z jiných wikin hostovaných nadací Wikimedia Foundation. To vám umožňuje přijímat oznámení o Commons, když jste například na Wikisource. (Další informace)
Rozšiřitelný balíček
Alternativní forma Oznámení o sbalení. Když více akcí nebo událostí ovlivňuje stejnou položku, jako je jeden příspěvek nebo stránka, systém může vygenerovat 'rozšiřitelný balíček' oznámení: V tomto případě jedno hlavní oznámení vysvětluje, že došlo k více událostem (např. "5 nových témat vytvořeno na Pagename".) Šipka umožňuje uživateli rozbalit tuto skupinu a zobrazit jednotlivá oznámení týkající se každé události, nebo "Sbalit" a balíček znovu skrýt.
Oznámení
Upozornění je krátká zpráva, která vás informuje o události. Existují různé typy oznámení.
Oznamovací orgán
Šedý text pod Hlavičkou oznámení poskytuje podrobnosti, které uživatelům pomáhají lépe porozumět zprávě. Často se jedná o úryvek – např. ze shrnutí příspěvku nebo tématu. Tento prvek je volitelný. (více informací)
Záhlaví oznámení
Tučný nadpis, který vám řekne hlavní informace o oznámení. Např. "Váš příspěvek v 'Název tématu' byl upraven." (více informací)
Oznamovací panely
Také známý jako: Flyouts, Dropdowns
Panely oznámení se rozbalí z horní části stránky wiki, když kliknete na jeden z "odznaků" (buď "alerts" (upozornění) nebo "notices" (oznámení)). Poskytují rychlý pohled na vaše nejnovější oznámení; každý panel zobrazuje maximálně 25 výstrah nebo upozornění. Jako první se zobrazí "nepřečtená" oznámení, seřazená podle data, a poté "přečtená".
Oznámení
Upozornění oznámení jsou méně důležitá oznámení než upozornění. Týkají se vás, ale pravděpodobně nevyžadují okamžitou akci. Existují různé typy oznámení. V některých jazycích je "Notice" přeloženo jako "Notification".
Menu se třemi tečkami
Nabídka se třemi tečkami skrývá další informace a další položky, které mohou být užitečné při akci.
Nabídka se třemi tečkami je volitelná a někdy se nezobrazuje.

Stav oznámení

Přečteno
Oznámení o přečtení mají světlejší šedé pozadí a šedý kruh.
Nepřečteno
Nepřečtená oznámení jsou zvýrazněna jiným pozadím a modrou tečkou.
Modrý bod
Modrý bod vám umožňuje označit oznámení jako "přečtené" kliknutím na něj.
Šedý bod
Když je oznámení označeno jako přečtené, modrý bod se změní na šedý kruh.

Ostatní

Zvýraznění
Když oznámení není přečteno, je zvýrazněno světle modrým pozadím. Modrá tečka toto upozornění také zvýrazní.
Zmínka
Zmínky jsou typem upozornění. Je možné jak zmiňovat lidi, tak být zmíněn. (detaily)
Primární odkaz
"Primární odkaz" je cíl, který je pro uživatele po oznámení považován za nejrelevantnější a nejinformativnější. Je to místo, kam se uživatel dostane, pokud jednoduše klikne na oznámení – na záhlaví, tělo nebo primární ikonu. V samotném oznámení není žádný viditelný štítek, ačkoli se štítek zobrazuje v e-mailové verzi (a na speciální stránce bez JavaScriptu).
Sekundární odkazy
Pod hlavním záhlavím a tělem většiny oznámení se může objevit jedna nebo dvě malé ikony doplněné štítky. Toto jsou "sekundární odkazy". Kromě odkazování na relevantní cíle jsou tyto odkazy užitečné také pro zobrazení důležitých informací, jako je uživatelské jméno osoby, která provedla akci, která spustila upozornění. (Dobrým stylem je vyhnout se opakování takových informací v záhlaví i v odkazech.)
Special:Notifications
Tato osobní speciální stránka shromažďuje všechna vaše uchovaná místní oznámení (až do limitu 2 000) a poskytuje přístup ke všem nepřečteným oznámením napříč wikinami. (Více informací). Existují dvě verze této stránky: standardní stránka a stránka bez JavaScriptu.
Spouštěč
Spouštěč je jedna nebo více podmínek, které systém požádá o doručení oznámení.