Extension:Memcached/uk

MediaWiki extensions manual
OOjs UI icon advanced-invert.svg
Memcached
Release status: stable
Implementation Special page
Description Надає інтерфейс для перевірки роботи служби Memcached на сервері
Author(s) MarkAHershberger
Latest version 2.0.0 (2020-06-03)
MediaWiki 1.34
Database changes No
Composer mediawiki/memcached
License GNU General Public License 3.0 or later
Download https://phabricator.nichework.com/source/mediawiki-memcached.git
memcached

The Memcached extension provides an interface for checking if Memcached is working fine.

ОписEdit

Коли я встановив memcached на своєму вікі-сервері, то довелося регулярно перевіряти, чи працює ця служба як слід, чи її треба перезапустити. Іноді вона "вилітала", і через це вікі відкривалася дуже довго, що не могло не дратувати. Я припустив, що це стається, якщо memcached працює багато днів без перерви. Тому я створив завдання cron, яке перезапускає memcached раз на добу. Це мало бути рішенням проблеми з "вилітанням". Але що, як вона "вилетить" задовго до того, як cron її перезапустить? Усі користувачі повинні чекати цілий день.

Отже, мені доводилося щодня заходити на сервер через SSH і перевіряти, чи працює memcached. Проте нудно щоразу вводити логін і пароль. Має бути простіший спосіб. Спершу я знайшов PHP-скрипт, який перевіряє статус роботи memcached. Він був хорошим, але кожен, хто знав назву файлу, міг його запустити. З метою безпеки, ми не хочемо, щоб кожен зустрічний бачив IP та порт нашого(-их) сервера(-ів) memcached. Тоді я прийшов до висновку: треба зробити цей скрипт у вигляді розширення для MediaWiki, яке буде доступно лише адміністраторам вікі.

Не знайшовши жодного розширення, пов'язаного з memcached (і це ганьба, адже, скажімо, розширення для перевірки APC існує вже давно), я вирішив створити власне. Вже довгий час я редагував готові розширення MediaWiki для своїх потреб, але ніколи не створював власні з нуля. Це моє перше розширення, тому пропозиції вітаються.

ВикористанняEdit

Спершу вам потрібно інсталювати memcached і вказати сервер(-и) у $wgMemCachedServers. Також не забудьте встановити розширення memcache для PHP (не плутайте з memcached, яке наразі не підтримується).

Після цього відкрийте сторінку Special:Memcached, і ви побачите список ваших серверів memcached та їхній статус (працює, не працює або memcached не знайдено на сервері).

**Примітка: Теоретично, це розширення повинно працювати на версіях MediaWiki, старіших ніж 1.19, але це не перевірялося.

InstallationEdit

  • Download and place the file(s) in a directory called Memcached in your extensions/ folder.
  • Only when installing from Git, run Composer to install PHP dependencies, by issuing composer install --no-dev in the extension directory. (See task T173141 for potential complications.)
  • Add the following code at the bottom of your LocalSettings.php :
    wfLoadExtension( 'Memcached' );
    
  •   Done – Navigate to Special:Version on your wiki to verify that the extension is successfully installed.
User rights
  • memcached - право переглядати сторінку Special:Memcached. За промовчанням, це право мають лише бюрократи. Але ви можете це змінити, якщо забажаєте.

Див. такожEdit