Průběžná integrace/seznam povolených

This page is a translated version of the page Continuous integration/Allow list and the translation is 100% complete.

Všechny testy Zuul jsou omezeny na uživatele Gerrit, kteří byli ručně přidáni na seznam povolených důvěryhodných uživatelů, aby se zabránilo uživateli nahrát škodlivý kód jako sadu oprav a nechat jej spustit na serverech s nepřetržitou integrací.

Nebýt na seznamu znamená, že selhání testů jednotek nebo problémy se stylem kódu se zachytí pouze tehdy, když se důvěryhodný uživatel pokusí otestovat nebo sloučit opravu, takže čas autora opravy je zbytečným čekáním na další cyklus kontroly kódu, i když problémy s jejich patch by mohl být snadno detekován strojem, aniž by to způsobilo zpoždění. (Do určité míry to lze zmírnit spuštěním testů lokálně, ale to není vždy snadné.) Být na seznamu nevyžaduje vysokou úroveň důvěry – jen to, že neškodí. Pokud se připravujete na vývojově zaměřenou událost, jako je hackathon, přidejte účastníky předem. Seznam povolených je v layout.yaml – stačí do seznamu přidat primární emailovou adresu uživatele Gerrit (ve formátu escape). Příkladem patchsetu, který to dělá, je Gerrit change 725954.

Pokud jste na seznamu, můžete přinutit Zuula, aby spustil všechny testy sady oprav přidáním komentáře začínajícího slovem recheck v Gerritu.