API:Özellikler

This page is a translated version of the page API:Properties and the translation is 100% complete.

Seçilen sayfaların özelliklerini listelemek için GET isteği.

API belgesi

Özellikler, sayfalar hakkında kategoriler gibi veriler veya sayfadaki resimler veya bağlantılar gibi içeriklerdir. Bir özellik istemek için, sorgunuzun prop parametresini, ihtiyacınız olan bilgilere karşılık gelen geçerli bir özellik alt modülüne iletirsiniz.

Verilerini talep ettiğiniz sayfa veya sayfalar, sorgunun titles, pageids veya revids parametreleriyle veya jeneratör yoluyla belirtilir.

Özellikler için sorgular şu şekilde yazılır: action=query&titles=title1&prop=property1|property2.

Özellik sorgularında her zaman iade edilen öğe sayısında bir sınır vardır. Daha fazla öğe görüntülemek için, sonucun continue öğesinin içindeki değerleri orijinal isteğe ekleyin.

Özelliklerin kullanımına ilişkin daha somut örnekler için lütfen ayrı özellik API sayfalarına bakın:

Ek notlar

  • Çoğu özellik alt modülü aksi belirtilmedikçe jeneratörler olarak kullanılabilir.
  • Özellik sorgusu sınırları:
    • Özellik sorgularının sonuçları her zaman bir sınıra sahiptir; varsayılan sınır 10. Sonuç sınırı, normal kullanıcılar için 500 veya apihighlimits (genellikle botlar ve sistem hizmetlileri) olan kullanıcılar için 5000 olarak ayarlanabilir. Bazı modüller belirli koşullar altında daha katı sınırlar uygular.
    • Hangi sınırın sizin için geçerli olduğundan emin değilseniz ve mümkün olduğunca çok sonuç istiyorsanız, sınırı max olarak ayarlayın. Bu durumda, kullanılan sınırları belirten bir limits öğesi döndürülür.
    • Belirli bir modülün limit parametresi, modül önekinin ardından limit sözcüğünden oluşur. Örneğin, imlimit döndürülen en fazla images sayısıdır.

Ayrıca bakınız