Structured Data Across Wikimedia/Newsletter/11/uk

This page is a translated version of the page Structured Data Across Wikimedia/Newsletter/11 and the translation is 95% complete.
Languages:

Ласкаво просимо до розсилки новин про Структуровані дані у Вікімедіа (SDAW)! Ви можете оновини свою підписку на розсилку у будь-який час. Якщо у вас є пропозиції чи запитання, будь ласка, дайте нам знати!

Впровадження попереднього перегляду результатів пошуку у ще п'яти вікі

Упродовж червня попередній перегляд результатів пошуку буде впроваджено для стаціонарної версії у ще п'яти Вікіпедіях: каталонська, нідерландська, норвезька, угорська й українська.

Під час пошуку на сторінці Спеціальна:Пошук, ця функція видаватиме панельку попереднього перегляду для кожного результату пошуку, щоб допомогти редакторам і читачам знаходити потрібний контент і переходити безпосередньо до потрібного розділу статті. Панелька міститиме зображення зі статті (якщо є), верхні розділи статті, пов'язані зображення (з пошуку медіафайлів у Вікісховищі), а зрештою й сестринські проєкти, пов'язані зі статтею.

Ви можете почитати більше про роботу цієї функції на сторінці проєкту у MediaWiki.

Впровадження пропозицій зображень на рівні розділів у семи вікі

Також у червні в семи Вікіпедіях з'явиться нова функція під назвою пропозиції зображень на рівні розділу.

Це буде розширенням функції пропозиції зображень на рівні статті загалом: дописувачі отримуватимуть пропозиції зображень до статей у їхньому списку спостереження, які пасують для окремих розділів цих статей. Робота над цією функцією продовжує уже пророблене в функції пропозицій зображень, а також поєднує поточні розробки над темами розділів.

Функція стане доступною для досвідчених користувачів (які мають понад 500 редагувань у даній вікі) і буде впроваджена в індонезійській, каталонській, норвезькій, португальській, російській, угорській і фінській Вікіпедіях, де пропозиції зображень для статей уже є.

Нове структуроване завдання Зростання для новачків, на основі пропозицій зображень на рівні розділу, буде впроваджене у червні

Команда Зростання впровадить нове структуроване завдання, що базується на функції пропозицій зображень на рівні розділу. Це стане розширенням уже наявного їхнього структурованого завдання «Додати зображення». У той час, як пропозиції зображень на рівні розділу націлені на досвідчених користувачів, це структуроване завдання буде пропонувати потенційні нові зображення для розділів статей новим користувачам Вікімедіа. Розгортання цього завдання заплановане на червень.

Доступні перші дані з впровадження попереднього перегляду результатів пошуку в індонезійській, португальській та російській Вікіпедіях

Початкові дані з впровадження попереднього перегляду результатів пошуку у трьох Вікіпедіях показують дещо цікаве й заохочуюче про використання цієї функції. Попередній перегляд результатів пошуку впроваджувався в індонезійській, португальській та російській Вікіпедіях у два етапи: стаціонарна версія з'явилася у січні 2023, а мобільна — у лютому.

Перший цікавий результат полягає в тому, що у мобільній версії цією функцією користуються удвічі більше, ніж у стаціонарній, що сигналізує про те, що цю функцію вважають корисною перш за все користувачі мобільних пристроїв.

По-друге, текстові уривки у попередньому перегляді результатів пошуку є найбільшим джерелом переходів. Наразі, однак, не зрозуміло, чому так: одним припущенням є те, що текстові уривки більш корисні, ніж інші компоненти попереднього перегляду, іншим — що це відображає розподіл кожного компоненту попереднього перегляду у самих статтях (насправді можливо, що результати пошуку можуть не мати розділів статей, зображень, посилань на Вікісховище, які вони могли б містити, тоді як текстовий уривок завжди є).

Про розсилку новин

Ця розсилка виходить лише тоді, коли є що обговорити чи оголосити, і ми плануємо оголошувати її в такий спосіб, що не втручається на вашу сторінку обговорення (себто, через сповіщення). Якщо ви хочете отримувати її на сторінку обговорення, дайте нам знати.

Розкажіть нам, що ви думаєте, на сторінці обговорення проєкту. Якщо у вас є прямі запитання, ви також можете написати на мою сторінку обговорення.

До нових зустрічей текстом і наживо!

-- Sannita (WMF) (talk)