مطالعه/وب/بهبودهای دسکتاپ/چهارمین آزمایش نمونهٔ اولیه

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Fourth prototype testing and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.

در آخرین نمونهٔ اولیه خود، مکان جدیدی را برای فهرست محتویات ارائه کردیم. اکثریت خوانندگان و ویراستاران بازخورد مثبتی داشتند. این تغییر با چالشی همراه است که بسیاری از ویرایشگران در بازخورد خود به آن اشاره کردند: با پیوندهای موجود در نوار کناری چه باید کرد؟ در ادامه، پیشنهاد ما برای چگونگی رسیدگی به این موضوع توضیح داده شده است. نوار کناری را به دو قسمت پیمایش ویکی و ابزارهای صفحه تقسیم کرده‌ایم و ابزارهای صفحه را به طرف دیگر صفحه منتقل کرده‌ایم. اگر علاقه‌مند هستید، اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه به این پیشنهاد رسیدیم را بخوانید.

دستورالعمل‌ها

 1. لطفا نمونهٔ اولیه را در یک زبانه جدید باز کنید (روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ)
 2. با استفاده از فرم زیر یک بخش جدید ایجاد کنید (با سوالاتی از قبل پرشده تا شما پاسخ دهید).
 3. بازخورد خود را درباره نمونه اولیه در بخش جدیدی که ایجاد شده بنویسید.

⚠ به یاد داشته باشید که این یک نمونه اولیه است و پیوندهای خارج از عملکرد آزمایش شده فعلی کار نخواهند کرد، و احتمالا اشکالات و باگ‌های دیگری در آن وجود خواهد داشت.

⚠ متاسفانه فرم بخش جدید با ویرایشگر دیداری سازگار نیست. اگر از ویرایشگر دیداری استفاده می‌کنید، لطفا بخش جدید را به صورت دستی ایجاد کرده و سوالات و بازخورد خود را کپی کنید. (در زیر لیست شده)

⚠ در حین تست، از شما می خواهیم روی ارائه جدید ابزارهای پیمایش ویکی و صفحه تمرکز کنید. با این حال، از هر نوع بازخورد و ایده‌ای از هر قابلیتی پذیرا خواهیم بود.

ⓘ اگر ترجیح می‌دهید بازخورد خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، لطفاً با اولگا واسیلوا در olga wikimedia.org ارتباط بگیرید.

پیش‌نمایش سوالات بازخورد

 1. پیوندهای «پیوندها به این صفحه» و «دریافت به‌صورت PDF» را پیدا کنید. اگر نتوانستید آنها را پیدا کنید، لطفا به ما اطلاع دهید.
 2. ابزارهای صفحه را به سمت دیگر صفحه (در مقابل نوار کناری) منتقل کرده‌ایم. نظر شما در مورد مکان جدید این ابزارها چیست؟ اگر خوشتان نیامد، لطفا دلیلش را به ما بگویید و چه چیزی را به جای آن ترجیح می‌دهید؟
 3. به نوار کناری جدید در بالای فهرست مطالب جدید دقت کنید. همانطور که در مقدمه ذکر شد، ما نوار کناری قدیمی را به دو نوار تقسیم کردیم: پیمایش ویکی و ابزار صفحه. نظر شما در مورد این تقسیم‌بندی چیست؟ آیا مواردی وجود دارد که فکر می‌کنید به اشتباه در نوار قرار گرفته‌اند؟ آیا مواردی وجود دارند که قرار داده نشده باشند؟
 4. کوچک کردن و سپس پین کردن پیمایش ویکی (نوار کناری قدیمی) را امتحان کنید. نظرتان چیست؟ به نظر شما این نوار باید به صورت پیش‌فرض باز باشد یا جمع شود؟ به یاد داشته باشید، وضعیت نوار بین صفحات ثابت خواهد بود. اگر آن را باز کنید، به شکل باز شده خواهد ماند.
 5. جمع کردن و سپس پین کردن ابزار صفحه را امتحان کنید. نظرتان چیست؟
 6. همچنین ترتیب نوار عنوان صفحه و نوار ابزار/نوار برگه صفحه را تغییر داده‌ایم. نظر شما در مورد این ترتیب قرارگیری جدید چیست؟
 7. آیا به طور مرتب از ابزارهای تخصصی کاربران استفاده می‌کنید؟ اگر نه، می‌توانید از این پرسش صرف نظر کنید. اگر بله، بر روی کادر انتخاب در گوشه سمت راست پایین به نام «ابزارهای پیشرفته» کلیک کنید تا آنها را در نمونه اولیه فعال کنید. فهرستی از پیوندها را خواهید دید که از نوار بیشتر الهام گرفته شده است. نظر شما در مورد قرارگیری این ابزارها با سایر ابزارهای صفحه چیست؟ اگر از آن خوشتان نیامد، لطفا دلیلش را به ما بگویید و اینکه چه چیزی را به جای آن ترجیح می‌دهید؟
 8. به صفحه بحث بروید. یکسان بودن ابزارهای صفحه در صفحات بحث تا چه حد دارای اهمیت است؟ آیا باید متفاوت باشد؟ اگر بله، به نظر شما چه تغییری در ابزارهای صفحه در صفحات بحث انجام دهیم؟
 9. پهنای صفحه نمایش شما معمولا چقدر است؟ آیا زمانی که از پروژه‌های ویکی‌مدیا برای مشاهده چندین صفحه در یک زمان استفاده می‌کنید، تمایل دارید پنجره خود را کوچک کنید؟ اگر چنین است، نظر شما درباره تجربه یک پنجره کوچکتر چیست؟
 10. لطفا هرگونه فکر، ایده یا سوالات نهایی خود را بنویسید.

Feedback