Čtení/Web/Vylepšení vzhledu pro PC/Čtvrté testování prototypu

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Fourth prototype testing and the translation is 100% complete.

V našem posledním prototypu jsme ukázali novou pozici obsahu. Zpětná vazba od většiny čtenářů i editorů byla kladná. Tato změna přichází s výzvou, kterou mnoho editorů zmínilo ve své zpětné vazbě: Co uděláme s odkazy v bočním menu? Náš návrh na vyřešení tohoto problému najdete níže. Rozdělili jsme boční menu na dvě části: navigace a nástroje stránky. Nástroje stránky jsme přesunuli na druhou stranu stránky. Pokud vás zajímá více informací, můžete si přečíst více informací o tom, jak jsme k návrhu došli.

Instrukce

 1. Otevřete si, prosím, prototyp v nové záložce (na stolním počítači nebo laptopu).
 2. Použitím formuláře níže vytvořte novou sekci na této stránce (otázky, na které budete odpovídat, budou předvyplněné).
 3. Do nově vytvořené sekce napište svoji zpětnou vazbu k prototypu.

⚠ Mějte prosím na paměti, že jde o prototyp. Odkazy, které nesouvisí s testovanou funkcionalitou, pravděpodobně nebudou fungovat. Při testování můžete narazit i na další chyby či nedostatky.

⚠ "Formulář pro novou sekci" bohužel není kompatibilní s vizuálním editorem. Pokud ho používáte, prosím vytvořte ručně novou sekci a zkopírujte do ní otázky (uvedené níže).

⚠ Rádi bychom, abyste se při testování zaměřili na navigační menu a nástroje stránky. Uvítáme ale i zpětnou vazbu/nápady týkající se jakékoli funkcionality.

ⓘ Pokud byste raději poslali zpětnou vazbu e-mailem, pošlete ji Olze Vasilevě na adresu olga wikimedia.org.

Šablona otázek pro zpětnou vazbu

 1. Najděte možnosti "Odkazuje sem" a "Stáhnout jako PDF". Pokud se vám to nedaří, řekněte nám.
 2. Přesunuli jsme nástroje stránky na druhou stranu, než je postranní menu. Co si o tomto novém umístění myslíte? Pokud se vám nelíbí, uveďte prosím proč a co by se vám líbilo více.
 3. Soustřeďte se na nové postranní menu. Jak jsme napsali už v úvodu, rozdělili jsme původní menu na dvě nová: navigační a nástroje stránky. Co si o tomto rozdělení myslíte? Jsou některé položky menu na špatném místě? Chybí vám nějaká tlačítka?
 4. Zkuste nejdříve zmenšit a poté připnout navigační menu (původní postranní menu). Co si o tom myslíte? Mělo by být menu ve výchozím stavu otevřené nebo zmenšené? Systém si bude poslední stav menu pamatovat – pokud menu jednou zmenšíte, zůstane zmenšené, dokud jej znovu nezvětšíte.
 5. Zkuste nástroje stránky napřed zmenšit a poté připnout nahoru. Co si o tom myslíte?
 6. Změnili jsme pořadí názvu stránky a editačních záložek. Co si o této změně myslíte? Máte k ní nějaké připomínky?
 7. Pokud nástroje pro pokročilé uživatele nepoužíváte často, můžete tuto otázku přeskočit. V opačném případě zaškrtněte políčko "Pokročilé nástroje" v pravém dolním rohu, abyste tyto nástroje v prototypu aktivovali. Uvidíte poté seznam odkazů inspirované skriptem MoreMenu. Co si myslíte o umístění těchto odkazů? Pokud se vám nelíbí, uveďte prosím, proč a jaké umístění by se vám líbilo více.
 8. Přejděte na diskusní stránku. Je pro vás důležité mít nástroje stránky i na diskusních stránkách? Mělo by něco fungovat jinak? Co myslíte, že bychom s nástroji stránky měli udělat na diskusích?
 9. Jak velká je obvykle vaše obrazovka? Používáte občas Wikipedii otevřenou ve zmenšeném okně, abyste mohli vidět více stránek najednou? Pokud ano, co si o použitelnosti návrhu v menším okně myslíte?
 10. Přidejte prosím jakékoliv vaše úvahy, nápady nebo otázky.

Zpětná vazba