Příručka:$wgShowSQLErrors

This page is a translated version of the page Manual:$wgShowSQLErrors and the translation is 100% complete.
Ladění: $wgShowSQLErrors
Zda se mají zobrazovat chyby SQL na stránkách "je nám líto, ale došlo k chybě databáze".
Zavedeno od verze:1.4.0 (r7376)
Nepoužívá se od verze:1.32.0 (Gerrit change 446370; git #807125ab)
Odstraněno od verze:1.37.0 (Gerrit change 704395; git #f90ecdfa)
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:false

Je-li nastaveno na false (výchozí), každá chybová zpráva databáze bude také říkat "(SQL dotaz skrytý)" namísto zobrazení SQL, který chybu způsobil. Poté uvidíte pouze "Došlo k chybě při dotazu do databáze. Může to být způsobeno chybou v softwaru.". Chcete-li zobrazit skutečný dotaz, který chybu způsobil, nastavte $wgShowSQLErrors na true.

V MediaWiki 1.32 bylo toto nastavení zastaralé a od té doby je nefunkční. Použijte místo toho Příručka:$wgShowExceptionDetails a Příručka:$wgShowHostnames !

Podrobnosti

Jasné zobrazení SQL pomůže při ladění v případě chyby databáze, nicméně...

  • Zobrazení SQL všem uživatelům poskytne crackerům nějaké vodítko o struktuře databáze vašeho webu a může jim pomoci najít slabá místa v zabezpečení.
  • Chyby databáze SQL by se neměly vyskytovat během žádné normální operace MediaWiki, a tak s trochou štěstí nikdy nebudete muset informace o chybách vylepšovat
  • Pokud z API obdržíte chybu internal_api_error_DBQueryError, povolením tohoto nastavení se v poli info zobrazí popisnější chybová zpráva než výchozí Chyba dotazu na databázi (database query error).

Pokud se zobrazí chyba včetně "(SQL dotaz skrytý)", může být užitečné dočasně nastavit toto na $wgShowSQLErrors = true;.

Tato proměnná nahrazuje $wgIgnoreSQLErrors , která byla odstraněna.

Související odkazy