Příručka:$wgRCMaxAge

This page is a translated version of the page Manual:$wgRCMaxAge and the translation is 100% complete.
Poslední změny, nové stránky, seznam sledovaných a historie: $wgRCMaxAge
Položky v tabulce recentchanges jsou pravidelně čištěny o položky starší než nastavené sekundy.
Zavedeno od verze:1.4.0 (r7170)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(kladné celé číslo)
Výchozí hodnota:90 * 24 * 3600 (90 dní) (1.25+)

13 * 7 * 24 * 3600 (13 týdnů) (1.16-1.24)

7 * 24 * 3600 (7 dní) (1.4-1.15)

Podrobnosti

Toto nastavení určuje délku, jak dlouho by měla být historie nedávných změn zachována (v sekund).

Kdykoli se něco stane na wiki (např. úpravy stránky, přesunutí, smazání, nový uživatel atd.), přidají se do tabulky recentchanges podrobnosti o změně. Pravidelně jakékoli položky, které jsou starší než doba daná tímto nastavením, jsou odstraněny z tabulky, a proto ze seznamu nedávných změn.

Pokud žádný háček na ArticleEditUpdatesDeleteFromRecentchanges nevrátí FALSE, existuje 1% šance, že tabulka nedávných změn bude očištěna.

Změna této hodnoty vám najednou neumožňuje vidět více položek na stránce nedávných změn, protože změny již byly z tabulky odstraněny. Platnost položek, které jsou stále v tabulce, však nevyprší, dokud nebude dosaženo nového limitu a změny nebudou vymazány. Pokud chcete po změně tohoto nastavení znovu naplnit tabulku recentchanges, musíte spustit maintenance/rebuildrecentchanges.php . Všimněte si, že spuštění tohoto skriptu označí všechny dříve kontrolované úpravy jako nehlídané.

Nastavení $wgRCMaxAge na hodnotu takovou, že $wgDefaultUserOptions ['rcdays'] > ceil($wgRCMaxAge/24*3600) (tj. nastavení výchozího počtu dnů, které se mají zobrazit, aby byl větší než počet dnů k uchování), může způsobit chyby na wiki, například při prohlížení stránek uživatelských preferencí.

Dotčené stránky

Tento parametr ovlivňuje poslední změny, související změny, seznamy ke zhlédnutí a seznam nových stránek, ale ne historii a příspěvky uživatelů stránky.

Související odkazy