Příručka:$wgCommentTableSchemaMigrationStage

This page is a translated version of the page Manual:$wgCommentTableSchemaMigrationStage and the translation is 100% complete.
Různá nastavení: $wgCommentTableSchemaMigrationStage
Fáze migrace schématu tabulky comment.
Zavedeno od verze:1.30.0 (Gerrit change 357892; git #Ic3a434c)
Odstraněno od verze:1.33.0 (Gerrit change 482371; git #0abb9338)
Povolené hodnoty:Viz níže
Výchozí hodnota:MIGRATION_OLD

$wgCommentTableSchemaMigrationStage označuje fázi migrace schématu tabulky comment. Většina wiki může toto nastavit na MIGRATION_NEW a spustit maintenance/migrateComments.php , jakmile budou aktualizována potřebná rozšíření.

Podrobnosti

$wgCommentTableSchemaMigrationStage lze nastavit na jeden z příznaků migrace změny schématu. Povolený rozsah hodnot pro konfiguraci je jedna z konstant MIGRATION_*. Dostupné konstanty a jejich plánované případy použití na wiki Wikimedia Foundation jsou následující:

  • MIGRATION_OLD (0, výchozí hodnota) - Pouze čte a zapisuje staré schéma. Nové schéma ani nemusí existovat. To se používá od sloučení opravy, dokud se změna schématu skutečně nepoužije v databázi.
  • MIGRATION_WRITE_BOTH (1) - Napíše staré i nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při testování změny, což umožňuje snadný návrat ke starému schématu.
  • MIGRATION_WRITE_NEW (2) - Napíše pouze nové schéma. Přednostně si přečte nové schéma a vrátí se ke starému. To se používá při spuštění skriptu údržby k migraci existujících položek ve starém schématu do nového schématu.
  • MIGRATION_NEW (3) - Pouze čte a zapisuje nové schéma. Staré schéma (a příznak funkce) může být nyní odstraněno.

Pro wiki mimo Wikimedia Foundation se doporučuje nastavit toto na MIGRATION_NEW a spustit maintenance/migrateComments.php , abyste mohli využít výhody nového schématu.

$wgForeignFileRepos

Pokud provozujete wiki farmu pomocí $wgForeignFileRepos s ForeignDBRepo nebo ForeignDBViaLBRepo, je důležité mít na paměti, že wiki klienta a úložiště musí být v blízkých fázích migrace. (podívejte se na stránku T181930)

Zahraniční repo wiki
Žádná změna schématu OLD WRITE_BOTH WRITE_NEW NEW Spadlá pole
Klientská wiki Žádná změna schématu Ano Ano Ano Ne Ne Ne
OLD Ano Ano Ano Ne Ne Ne
WRITE_BOTH Ne Ano Ano Ano Ano Ne
WRITE_NEW Ne Ano Ano Ano Ano Ne
NEW Ne Ne Ano Ano Ano Ano
Spadlá pole Ne Ne Ano Ano Ano Ano