Příručka:$wgCacheDirectory

This page is a translated version of the page Manual:$wgCacheDirectory and the translation is 100% complete.
Mezipaměti: $wgCacheDirectory
Adresář pro soubory mezipaměti s dlouhou životností per-wiki v místním souborovém systému.
Zavedeno od verze:1.16.0 (r52503)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(Řetězec: cesta k souborovému systému)
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

Tento adresář ukládá některé soubory mezipaměti specifické pro danou wiki, což znamená, že wiki farmy by měly mít jeden takový adresář na wiki.

Neměl by být přístupný z webu. Buď můžete použít soubor .htaccess, který je již v tomto adresáři, nebo byste jej měli nakonfigurovat konkrétně (například pokud váš webový server nerozpozná soubory .htaccess). Pokud je $wgCacheDirectory nastaveno na false (nebo není nastaveno), wiki bude pomalejší.

Navrhovaná hodnota pro jednotlivé wiki je "$IP/cache" a pro wiki farmy sdílející složku mezipaměti něco ve stylu "$IP/cache/$wgDBname" zajišťuje, že mezipaměti každé wiki zůstanou od sebe oddělené. Toto je uvedeno v souboru LocalSettings.php vytvořeném během instalace a lze to zrušit. V tomto případě byste měli vytvořit adresář cache ve svém adresáři MediaWiki a nastavit do něj zápis pro webový server.

Všimněte si, že byste tento adresář neměli nastavovat na '/tmp', jinak by mohlo dojít ke konfliktům s jinými instalacemi MediaWiki na stejném serveru (wiki farmy nebo sdílené servery).

Tato složka by pravděpodobně měla být nastavena na chmod -R 775 nebo 755.

Související odkazy