Příručka:$wgDBname

This page is a translated version of the page Manual:$wgDBname and the translation is 100% complete.
Nastavení databáze: $wgDBname
Název databáze.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:'my_wiki' (1.14+)
'wikidb' (pre-1.1.0 - 1.13)

Podrobnosti

Název databáze používané aktuální instalací MediaWiki.

  Pozor:
  • Po zahrnutí Setup.php neměňte $wgDBmwschema. Poznámka: Setup.php inicializuje různé cesty, zahrnuje některé běžné soubory, spouští relace a provádí různé další úlohy nastavení pro požadavek. Nesouvisí s instalací nebo nastavením MediaWiki.
  • Pouze soubory v includes/db/ by měly používat $wgDBmwschema, zatímco všechny ostatní by měly používat metodu dbSchema() poskytovanou rozhraním Wikimedia\Rdbms\IDatabase nebo ji extrahovat z metody getDomainId() v rozhraní Wikimedia\Rdbms\ILoadBalancer nebo Wikimedia\Rdbms\ILBFactory. Třída DatabaseDomain může extrahovat z ID databázové domény takové komponenty.
  • Pokud nakonfigurujete $wgDBservers nebo $wgLBFactoryConf, musíte ještě definovat $wgDBname, $wgDBmwschema (pokud je to možné pro typ DB) a $wgDBprefix (pokud je to možné pro typ DB). Kombinace $wgDBname, $wgDBmwschema a $wgDBprefix definuje databázovou doménu aktuální wiki. Toto se také nazývá doména místní databáze. Nastavení 'dbname' a 'tablePrefix' v $wgDBservers a $wgLBFactoryConf definují výchozí DB/prefix pouze v případě, že je požadováno připojení s DatabaseDomain::newUnspecified()->getId() (prázdný řetězec) jako domény databáze, např. wfGetDB( DB_REPLICA, [], '' ). Všimněte si, že volání funkcí jako wfGetDB( DB_REPLICA ), které jednoduše vynechávají doménu databáze, se předpokládá, že odkazují na doménu lokální databáze.

Související odkazy