Manual:$wgDBOracleDRCP

This page is a translated version of the page Manual:$wgDBOracleDRCP and the translation is 100% complete.
Veritabanı ayarları: $wgDBOracleDRCP
true olarak ayarlandığında, Oracle üzerinde DRCP ile kalıcı bağlantı sağlar.
Sürümde tanıtıldı:1.22.0 (Gerrit change 65279; git #I2be7120)
Sürümde kaldırıldı:1.34.0 (Gerrit change 522044; git #Iea948f7)
İzin verilen değerler:(boole)
Varsayılan değer:false

Ayrıntılar

  Uyarı: Bu özellik şu anda deneyseldir.

Oracle DCRP'yi etkinleştirmek için true değerini ayarlayın (11gR1'den itibaren desteklenir). Bu özelliği kullanmak için true olarak ayarlayın ve POOLED olarak tanımlanan bir veri kaynağı kullanın (yani tnsnames tanımında server=pooled ile connect_data bloğunda ayarlayın).

11gR1'den başlayarak, kurulan oturumları koruyan ve bunları yeni bağlantılarda yeniden kullanan DCRP'yi (Veritabanı Yerleşik Bağlantı Havuzu) kullanabilirsiniz.

Tamamen test edilmedi, ancak havuzun dolu olması veya veri kaynağının havuzlanmış olarak yapılandırılmaması durumunda normal bağlantıya geri dönmelidir.

Ve tam tersi; Havuza alınmamış bir veri kaynağında oci_pconnect kullanılması normal bir bağlantı oluşturmalıdır. MW Oracle gibi sık kısa ömürlü DB bağlantıları söz konusu olduğunda, karışıklık eğilimi gösterir. Sorun, sürücünün veritabanına oldukça hızlı bağlanmasıdır, ancak bir oturum oluşturmak zaman ve kaynak gerektirir. MW, oturum durumuna güvenmez (paket değişkenleri gibi özellikleri kullanmadığından), bu nedenle geçerli bir oturum oluşturmak, bu durumda işleri yavaşlatan istenmeyen bir ek yüktür.

Ayrıca bakınız