Nápověda:Growth/Mentorství/Organizace pracovních seminářů (workshopů) a kampaní

This page is a translated version of the page Help:Growth/Mentorship/Workshops or Campaigns organizers and the translation is 100% complete.
Tato procedura je použitelná pouze v projektech, kde jsou k dispozici nástroje Growth :

Kontext

Growth nabízí nástroje, k uvítání a udržení nových zájemců ochotných spolupracovat v rámci Wikipedií. Jedním z těchto nástrojů je systém mentorství. Tato funkce umožňuje zkušeným uživatelům vítat, sledovat a pomáhat nově příchozím. Nováčci mají přiděleného mentora při vytvoření účtu, mohou svému mentorovi položit jakoukoli otázku.

Tyto funkce jsou užitečné pro organizátory workshopů nebo kampaní tím, že každému účastníkovi přidělí mentora, který je součástí akce. Tento mentor bude pomáhat svému svěřenci během akce, ale bude k dispozici také mezi sezeními nebo po akci.

Nastavení mentorství pro událost

Funkce Growth mentorství musí být aktivovány na příslušné Wikipedii. Upozorňujeme, že některé wikiny mají mentorský systém, který Growth neposkytuje. Tyto wikiny musí nejprve nastavit mentorství Growth.

If Mentorship is not yet activated, you have to create a list of mentors.

Pokud je mentorství již aktivováno, hostitelé workshopu se mohou přidat jako mentoři návštěvou Special:MentorDashboard. Mohou platit některá místní pravidla. Ve výchozím nastavení se mohou přihlásit uživatelé s více než 30 dny držby a více než 500 úpravami na místní wiki.

Být mentorem pouze pro účastníky akcí

K jakémukoli novému účtu může být přiřazen jakýkoli uvedený mentor. Někteří mentoři událostí by však preferovali, aby jim byli přiřazeni pouze účastníci události.

Chcete-li tak učinit, můžete přejít na Special:MentorDashboard a vybrat "Žádní (převezmu je ručně)" v nabídce "Počet nováčků, kteří mi budou přiřazeni".

Nebude vám přidělen žádný nový svěřenec, ale stále můžete nárokovat účastníky.

Poznámka: Tato funkce byla implementována nejprve pro hostitele workshopů nebo organizátory kampaní. Očekáváme, že pravidelní mentoři jej nebudou používat, protože by se změnil počet mentorů přidělených mentorovaných.

Přiřazení účastníků k mentorovi

Odkaz na vytvoření vlastního účtu

Tým Growth poskytuje organizátorům způsob, jak vytvořit vlastní odkaz pro registraci na Wikipedii. Tento odkaz je vyplněn určenými mentory, takže nováčci získají mentora, který se akce účastní.

Tento proces používá Special:CreateAccount?forceMentor=. Viz příklad níže:

https://en.wikipedia.org/wiki/Special:CreateAccount?forceMentor=Trizek|Martin_Urbanec

Nováček, který si vytvoří svůj účet z této adresy URL, bude mít za svého mentora Trizek nebo Martin_Urbanec.

K oddělení uživatelských jmen mentorů použijte svislítko (|).

Pokud uživatelské jméno obsahuje mezeru, musíte mezeru v adrese URL nahradit znakem podtržítka (_).

(It's also possible to customize the account creation landing page, although currently the process is somewhat complicated and the documentation is developer-oriented.)

Přiřazení mentora ke stávajícímu účtu

Pokud již účastník má účet, mentor si jej může nárokovat.

Monitorování

Mentoři mohou sledovat aktivitu svých svěřenců pomocí Dashboard mentorů.

Související odkazy