راهنما:بازیابی ویرایش

This page is a translated version of the page Help:Edit Recovery and the translation is 76% complete.
Outdated translations are marked like this.

ویژگی «بازیابی ویرایش» ویکی‌مدیا، توسعه یافته توسط WMF تیم فناوری انجمن، یک سیستم مبتنی بر مرورگر است که ویرایش‌های انجام شده بر روی صفحات را در صورت بسته شدن تصادفی مرورگر یا خاموش شدن سیستم، ذخیره و بازیابی می‌کند. در این ویژگی اطلاعات ویرایشی در دستگاه کاربر (مرورگر) ذخیره می شوند. در حال حاضر «بازیابی ویرایش» تنها برای ویرایشگر ویکی‌متن (و نه برای ویرایشگر دیداری)، وجود دارد. اما برای فعال‌سازی نیازی به فعال کردن ویکی‌ویرایشگر نیست.

نسخهٔ مدیاویکی:
1.42

توجه داشته باشید که «بازیابی ویرایش» از ذخیره‌سازی در دستگاه شما استفاده می‌کند و این ویژگی برای مرورگر و دستگاه‌هایی که توسط ویکی‌پدیا پوشش داده می‌شوند، اختصاص دارد. You can not recover an edit on a different device.

این ویژگی در تمام پروژه‌های ویکی‌مدیا به کار گرفته شده است و از آوریل 2024 توسعه آن ادامه دارد. از کاربران دعوت می شود هر گونه مشکلی را در صفحه بحث پروژه گزارش کنند. This was the #8 wish in the 2023 Community Wishlist Survey.

استفاده

 
نمونه از پاپآپس اطلاعیه که هنگام بازیابی اصلاحات نشان داده می شود.

پس از فعال‌سازی، برای استفاده از ویرایش بازیابی نیازی به انجام هیچ کاری دیگر نیست. زمانی که در هر صفحه شروع به ویرایش کنید، هر پنج ثانیه ویرایش‌های انجام شده در مرورگر ذخیره می شوند. اگر پنجره مرورگر به هر دلیلی بسته شد (به طور تصادفی یا در اثر خرابی رایانه و غیره)، آن را دوباره باز کنید و به ویرایش همان صفحه برگردید، اگر اطلاعات بازیابی شده‌ای موجود باشد، به فرم ویرایش بازگردانده و اعلان بازیابی آن به کاربر نشان داده می‌شود

این اعلان به شما دو گزینه ارائه می دهد: تغییرات انجام شده را مشاهده کنید یا آنها را رد کنید. این اطلاعیه را می توان به روش معمول با کلیک کردن در هر نقطه دیگری از آن نیز رد کرد.

اگر می‌خواهید ویرایش یک صفحه را متوقف کنید و نیازی به ذخیره ویرایش‌ها ندارید، می‌توانید بر روی "لغو" (کنار دکمه "نمایش تغییرات") کلیک کنید. به محض اینکه روی "لغو" کلیک کنید، اطلاعات بازیابی ویرایش حذف و شما از فرم ویرایش خارج می‌شوید. If you don't cancel or save an editing session, then after 30 days the recovery data is automatically expired.

Special:EditRecovery

یک صفحه ویژه در Special:EditRecovery وجود دارد که تمام صفحات فعلی را که دارای داده های بازیابی هستند، لیست می کند. From the list you can go directly to editing or viewing any page, or delete the page's data (if you know that it's no longer needed).

فعال/غیرفعال‌سازی

یک اولویت کاربری برای فعال/غیرفعال کردن این ویژگی وجود دارد.

جستارهای وابسته

  • Manual:Edit Recovery — اطلاعات مربوط به ویژگی برای مدیران و توسعه دهندگان سیستم ویکی.