Help:Deferred changes/tr

Ertelenen değişiklikler, incelemek üzere işaretlemenin ve gerekirse, şüpheli olarak tanımlanan düzenlemelerin görünürlüğünü otomatik bir işlemle manuel olarak incelenene kadar geciktirmenin bir yoludur.

Bir düzenlemenin ertelenmesi ne anlama gelirEdit

İki tür erteleme vardır ve her iki durumda da düzenleme gözden geçirilmek üzere sıraya alınır:

  • Pasif ise, okuyuculara gösterilen revizyon her zamanki gibi hala en son revizyondur.
  • Etkinse, hemen önceki revizyon (geri döndürmenin geri döndüğü revizyonun aynısı okuyuculara görüntülenir.

Bilgilendirildiyseniz, erteleme etkin olmuştur.

Düzenleme ne zaman ertelenirEdit

Bir bot tarafından API aracılığıyla istendiğinde veya ertelenecek bir kötüye kullanım filtresi ile eşleştiğinde veya ORES tarafından yüksek derecede zarar verici olarak değerlendirildi. Bir düzenleme ertelendiğinde, aynı kullanıcı tarafından sayfaya yapılan önceki tüm kesintisiz düzenlemeler de inceleme için ertelenir.

Ertelenen düzenlemeler nasıl incelenirEdit

Tüm ertelenmiş düzenlemeler, yalnızca aktif olarak ertelenen (veya beklemedeki değişiklikler etkinleştirilmişse, bekleyen değişiklikler korumalı sayfalardan) listeleme seçeneği sunan Special:PendingChanges sayfasında görünür ve review izni gerektirir. Sayfanın tek bir yazarı olduğunda ve bu nedenle düzenlemeler ertelenemediğinde, Special:UnreviewedPages sayfasında listelenir.

Bu özellik nasıl etkinleştirilirEdit

Özellik işaretli revizyonlar uzantısını gerektirir, yerel ayarlarda $wgFlaggedRevsDeferral ile true olarak ayarlayarak etkinleştirilebilir ve koruma özelliği ile birlikte kullanılabilir ($wgFlaggedRevsProtection üzerinden etkinleştirilir).