Extension:Renameuser

This page is a translated version of the page Extension:Renameuser and the translation is 100% complete.
Bu uzantı MediaWiki 1.18 ve üstü ile gelir. Böylece tekrar indirmek zorunda değilsiniz. Ancak, verilen diğer talimatları izlemeniz gerekir.
MediaWiki manüel uzantıları
Renameuser
Sürüm durumu: kararlı
Uygulama Kullanıcı kimliği , Özel sayfa , Kanca
Açıklama Kullanıcı hesaplarının yeniden adlandırılmasına izin veren özel bir sayfa sağlar
Yazar(lar) Ævar Arnfjörð Bjarmasonmesaj
En son sürüm güncellemeler devam etmekte
MediaWiki 1.25+
PHP 5.4+
Veritabanı değişiklikleri Hayır
Lisans GNU Genel Kamu Lisansı 2.0 veya üstü
İndir
README
Quarterly downloads 224 (Ranked 51st)
Public wikis using 2,792 (Ranked 182nd)
Translatewiki.net adresinde mevcutsa, Renameuser uzantısını çevirin
Sorunlar Açık görevler · Hata bildir

Renameuser uzantısı, yetkili kullanıcıların kullanıcı hesaplarını yeniden adlandırmasına olanak tanıyan özel bir sayfa sağlar. Bu, sayfa geçmişlerinin vb. güncellenmesine neden olur. Bir hesabı zaten mevcut olan başka bir hesaba yeniden adlandırmak istiyorsanız, User Merge and Delete uzantısına ihtiyacınız vardır.


Kurulum

 • Dosyaları indirin ve extensions/ klasörünüzdeki Renameuser adlı dizine yerleştirin.
 • LocalSettings.php dosyanızın altına aşağıdaki kodu ekleyin:
  wfLoadExtension( 'Renameuser' );
  
 •   Yapıldı – Uzantının başarıyla yüklendiğini doğrulamak için vikinizde Special:Version seçeneğine gidin.


Kullanım

 1. Bürokrat olarak Special:RenameUser sayfasına erişin
 2. Yeniden adlandırılacak kullanıcının adını ve istediğiniz yeni adı girin, kullanıcı/tartışma sayfalarını ve alt sayfalarını taşıma ve istediğiniz şekilde yönlendirmeler oluşturma seçeneklerini değiştirin ve Tamam'ı tıklayın.

Kullanıcı yeniden adlandırılacak ve (uygun seçenek işaretliyse) kullanıcı sayfası, kullanıcı konuşma sayfası ve tüm alt sayfaları da taşınacaktır.

Bu uzantının kullanıcı alt sayfalarını taşıma izni, 'move-subpages' kullanıcı hakkına bağlı değildir. Taşınan alt sayfaların sayısı $wgMaximumMovedPages parametresi ile sınırlı değildir. Uzantı ayrıca tüm css, js ve taşıma korumalı sayfaları taşıyacaktır.

Diğer gruplara kullanıcıları yeniden adlandırma hakkı verebilirsiniz, örneğin:

$wgGroupPermissions['sysop']['renameuser'] = true;

Notlar

 • CentralAuth yüklüyse, yerel bir hesaba eklenmiş bir hesaptan veya genel bir hesap tarafından ayrılmış bir kullanıcı adına yerel bir kullanıcıyı yeniden adlandırmaya çalışırsanız bir uyarı alırsınız; yine de yeniden adlandırmak için bir onay kutusu sağlanacaktır (bu dikkat gerektirir). Muhtemelen CentralAuth'un yerleşik Special:GlobalRenameUser ve Special:GlobalRenameRequest/Special:GlobalRenameQueue kullanmalısınız.
 • Kullanıcıları geçersiz kullanıcı adlarıyla yeniden adlandıramazsınız (bir kara listeyle eşleşen, ancak ayrılmış kullanıcı adları içeren kullanıcı adlarıyla aynı değildir).
 • Bir hata nedeniyle, yeniden adlandırmayı yaptığınız aynı hesabı yeniden adlandıramazsınız (görev T267477). Yeniden adlandırmayı yapmak için komut satırı bakım betiğini kullanın veya yeniden adlandırmayı yapmak için farklı bir hesap kullanın.

Teknik not

Bu uzantı, kullanıcı adlarının diğer uzantılarını bildirmek için RenameUserComplete kancayı tanıtır ve çağırır.

Sıkça sorulan sorular

O kadar çok kullanıcı sayfası vardı ki bunları Kullanıcı:A/altsayfa ... ile Kullanıcı:B/altsayfa taşıyarak kısmen zaman aşımına uğradı. Şimdi ne yapacağım?

A kullanıcısını yeniden B kullanıcısı olarak yeniden adlandırmaya çalışarak durumu düzeltemezsiniz, çünkü "Kullanıcı A" kullanıcısı yok" denir. Durumu düzeltmek için, "Kullanıcı ve tartışma sayfalarını (ve alt sayfalarını) yeni ada taşı" kutusunun işaretini kaldırdıktan sonra Kullanıcı B'yi Kullanıcı A olarak yeniden adlandırın. Daha sonra Kullanıcı A'yı tekrar Kullanıcı B olarak yeniden adlandırın, bu sefer "Kullanıcı ve tartışma sayfalarını (ve alt sayfalarını) yeni isme taşı" kutusunu işaretli bırakın. Sayfa taşıma işlemi kaldığı yerden devam edecektir.