Категорија:Шаблони за додатоци

This page is a translated version of the page Category:Extension templates and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Scots • ‎Tagalog • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎հայերեն • ‎العربية • ‎فارسی • ‎मराठी • ‎हिन्दी • ‎中文 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎ꯃꯤꯇꯩ ꯂꯣꯟ • ‎한국어

Категоријава наведува шаблони што се однесуваат на extensions.

Список на сите додатоци кои имаат страница на MediaWiki.org можете да видите во долунаведената поткатегорија: сите додатоци. Други додатоци можеби ќе најдете само во складиштето Subversion (SVN).

Поврзано

Pages in category "Категорија:Шаблони за додатоци"

This category contains only the following page.