Last modified on 7 June 2014, at 12:44

Help:Redirects/sk

This page is a translated version of the page Help:Redirects and the translation is 76% complete.

Other languages:
català • ‎Deutsch • ‎English • ‎British English • ‎español • ‎suomi • ‎français • ‎עברית • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎한국어 • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎slovenčina • ‎українська • ‎中文
PD Note: When you edit this page, you agree to release your contribution under the CC0. See Public Domain Help Pages for more info.
PD

Presmerovania sa používajú na preposlanie užívateľov z jednej stránky na druhú. Je to užitočné v prípadoch, ak má byť jeden článok dostupný pod viacerými názvami, prípadne názvami s rozdielnym slovosledom, veľkosťou písmen atp.

Vytvorenie presmerovaniaEdit

Presmerovanie môžete vytvoriť z novej stránky (viď. Vytvorenie novej stránky), alebo z existujúcej stránky (horná záložka "upraviť"), ktorú tak urobíte neaktívnou. V oboch prípadoch treba na úplný začiatok stránky vložiť nasledujúci kód:

#REDIRECT [[menostránky]]

kde menostránky je názov cieľovej stránky. Slovo "redirect" nie je citlivé na veľkosť písmen, ale medzi ním a znakom "#" nesmie byť medzera. Akýkoľvek text pred týmto kódom ho znefunkční a zabráni tak presmerovaniu. Text, alebo kódy za značkou presmerovania budú ignorované (a mali by byť z existujúcej stránky vymazané). Výnimkou je značka pre kategorizáciu stránky (Category - viď. Kategórie), ktorá po zadaní za značku presmerovania umožní, aby bola stránka zapísaná v zozname danej kategórie.

Na kontrolu, či ste zadali správny názov cieľovej stránky, by ste mali použiť tlačidlo 'Zobraziť náhľad' pod oknom úprav, alebo Alt-P. Náhľad nebude vyzerať ako výsledná presmerovacia stránka, ale ako čislovaný zoznam s modrou cieľovou stránkou:

1. REDIRECT  menostránky

If the pagename as you typed it is not a valid page, it will show in red. Until there is a valid destination page, you should not make the redirect.

Zobrazenie presmerovaniaEdit

Po vytvorení presmerovania sa už na stránku s presmerovaním nedostanete zadaním jej názvu, ani kliknutím na odkaz s jej názvom. Stránka s presmerovaním sa nezobrazí ani vo výsledkoch vyhľadávania. Na cieľovej stránke, v jej hornej časti, sa však zobrazí informácia o tom, že ste boli presmerovaní, spolu s názvom a odkazom na stránku presmerovania. Kliknutím naň sa dostanete na stránku presmerovania, kde sa zobrazí veľká zahnutá šipka a názov cieľovej stránky presmerovania.

Po tom, čo tak urobíte, môžete robiť so stránkou presmerovania všetky operácie - ako s bežnou wiki stránkou. Môžete navštíviť pridruženú diskusiu a debatovať o presmerovaní, môžete si prezrieť históriu úprav stránky, vrátane záznamu o presmerovaní. Ak je presmerovanie nesprávne, môžete stránku upraviť, alebo sa môžete vrátiť k jej starším verziám a presmerovanie odstrániť.

Vymazanie presmerovaniaEdit

Presmerovania obvykle nie je potrebné vymazávať. V databáze obsadzujú len bezvýznamný priestor. Ak je názov stránky málo výstižný, alebo nepresný neuškodí (skôr prospeje), ak ho ponecháte ako presmerovanie na presnejší názov, či aktuálnejšiu stránku.

Ak napriek tomu potrebujete stránku s presmerovaním vymazať, napr. ak je jej názov urážlivý, alebo chcete odradiť ľudí od odkazovania na daný pojem, prejdite na stránku presmerovania vyššie spomínaným spôsobom a postupujte podľa krokov uvedených vo Vymazanie stránky.

Dvojité presmerovanieEdit

Dvojité presmerovanie je stránka, ktoré presmeruje na stránku, ktorá je tiež presmerovaním, čo však nefunguje. Namiesto toho sa užívateľom zobrazí nasledujúca presmerovacia stránka. Toto obmedzenie je zámerné - čiastočne kvôli zabráneniu nekonečným slučkám a čiastočne preto, aby veci zostali jednoduché.

Dvojité presmerovania by ste však mali vyhľadávať a odstraňovať - zmenou presmerovania priamo na cieľovú stránku. Najpotrebnejšie je to po presune dôležitej stránky. Na nájdenie dvojitých presmerovaní na príslušnú stránku použite odkaz z nástrojov "Odkazy na túto stránku". Pre nájdenie dvojitých presmerovaní na celej wiki použite špeciálnu stránku Dvojité presmerovania.

There is an option, Manual:$wgFixDoubleRedirects, to automatically fix double redirects with a job queue. However, it tends to aggravate page move vandalism, so it is disabled by default. The __STATICREDIRECT__ magic word can be used to skip the double-redirect fix on a particular page.

Presmerovanie na stránku v mennom priestore categoryEdit

To redirect to a category page and prevent the redirect appearing in this category, precede the word "Category" with a colon, otherwise the redirect page will also be categorized to the category itself:

#REDIRECT [[:Category:Glossary]]

Suppressing a redirectEdit

Users with the suppressredirect right may move a page without creating a redirect. By default this right is assigned to sysops and bots.

Pozri taktiežEdit